Firma Steel Partners Holdings L.P., właściciel API Group, poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia amerykańskiego przedsiębiorstwa Dunmore Corporation, specjalizującego się w produkcji folii powlekanych do specjalistycznych zastosowań. Tym samym stała się współwłaścicielem Dunmore Europe GmbH z siedzibą w Niemczech. Strony transakcji nie ujawniły kwot związanych z akwizycją.

Steel Partners – właściciel API Group finalizuje przejęcie firmy Dunmore

Dunmore to założona przed 45 laty firma z siedzibą w Bristol w stanie Pensylwania. Dysponuje ona trzema zakładami wytwórczymi (dwoma w USA i jednym w Europie), z których każdy posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008. Jest jednym ze światowych liderów w produkcji folii specjalistycznych, laminowanych i metalizowanych. Obecnie Dunmore będzie funkcjonować jako osobna jednostka biznesowa, raportująca do API Group. Ta ostatnia należy do Steel Partners i jest jej częścią działającą w ramach segmentu przemysłowego – Diversified Industrial.

- „Dunmore, z ubiegłoroczną sprzedażą na poziomie ok. 70 mln USD, to kolejne znaczące wzmocnienie struktur API Group – mówi Warren Lichtenstein, Executive Chairman w firmie Steel Partners. – Transakcja ta umożliwi nam większą penetrację rynków podłoży, folii technicznych oraz laminatów, znajdujących zastosowanie w branżach lotniczej, fotowoltaicznych paneli słonecznych, izolacji odblaskowych oraz etykiet o wysokiej odporności. Przejęcie firmy Dunmore otwiera też przed nami nowe możliwości rynkowe w kontekście obecnie stosowanych przez nas technologii i rozwiązań”.

Dino Kiriakopoulos – CEO firmy API Group, uzupełnia:

- „Dunmore dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w USA i Niemczech, zajmującymi się wytwarzaniem wysokiej jakości folii i laminatów. Będą one stanowić dla nas doskonałą bazę dla dalszego rozwoju w zakresie zaawansowanych laminatów graficznych i technicznych, a więc segmentu szczególnie nam bliskiego po przejęciu Amsterdam Metallized Products w 2016 roku”.

Komentując transakcję, Matt Sullivan – CEO firmy Dunmore, dodaje:

- „Komplementarność naszej produkcji względem obecnej oferty API Group i wynikające z niej możliwości rynkowe są nad wyraz widoczne i mówią same za siebie. Cieszymy się ze współpracy z firmami Steel Partners oraz API Group, która zaowocuje kolejnym, ekscytującym z naszego punktu widzenia etapem rozwoju Dunmore”.

 

Steel Partners Holdings L.P. jest globalnym holdingiem, działającym w różnych branżach poprzez skonsolidowane filie, firmy stowarzyszone i inne formy udziałów. Jest właścicielem, współwłaścicielem bądź zarządza przedsiębiorstwami reprezentującymi liczne gałęzie przemysłu, m.in. branże energetyczną, obronną, logistyczną, zarządzania łańcuchem dostaw, bankową oraz sportową. 

 

API Group to czołowy producent i dystrybutor folii, laminatów i materiałów holograficznych, których zastosowanie ma umożliwić wzbogacanie marek, zarówno w kontekście dóbr konsumenckich, jaki i mediów drukowanych z całego świata. Korzenie firmy sięgają brytyjskiego przemysłu papierniczego, a jej obecna reputacja bazuje na bogatej, wieloletniej historii. API prowadzi działalność w 13 lokalizacjach w Europie (m.in. w Polsce), Ameryce i Azji. Jej rozwiązania opakowaniowe mają umożliwić firmom z różnych branż (m.in. napojów klasy premium, konfekcyjnej, tytoniowej, perfumeryjnej, środków higieny osobistej, kosmetycznej i zdrowotnej) wyróżnienie swojej marki na półce sklepowej jak i w codziennym użytku.

 

Dunmore Corporation to globalny dostawca folii powlekanych i laminowanych. Oferuje jednocześnie usługi w zakresie przetwarzania produkowanych przez siebie materiałów: powlekania, metalizacji i laminowania, także na zasadach komercyjnych. Dunmore produkuje folie powlekane, metalizowane i laminowane, znajdujące zastosowanie w przemysłach lotniczym, kosmicznym, fotowoltaicznym, poligraficznym, opakowaniowym, produkcji materiałów izolacyjnych, krycia powierzchni różnych podłoży oraz modowym.

 

Dowiedz się więcej o API Group

 

Źródło: API Group