Rozwiązania firmy CLARANOR w dziedzinie sterylizacji opakowań, stosowane już powszechnie przez producentów napojów, sprawdzają się obecnie w branży mleczarskiej.

Sterylizacja opakowań pulsującym światłem zyskuje zaufanie przedsiębiorstw branży mleczarskiej
Z chwilą gdy wśród prestiżowych referencji firmy znalazł się koncern Nestlé Waters, już w 2004 roku, przedsiębiorstwo zyskało rangę dostawcy skutecznych i niezawodnych rozwiązań, wykorzystujących pulsujące światło do sterylizacji opakowań na liniach produkcyjnych w branży produkcji napojów.
Sterylizacja pulsującym światłem nie powoduje zużycia wody, nie wymaga użycia żadnego produktu chemicznego i można ją łatwo zastosować zarówno na nowych, jak i modernizowanych liniach konfekcjonowania produktów.

Są to bardzo znaczące atuty w porównaniu z powszechnie stosowanymi technologiami wykorzystującymi środki chemiczne (nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy), przy równorzędnej skuteczności pod względem dekontaminacji: następuje redukcja populacji bakterii i pleśni o 3 do 5 log na takich elementach opakowań, jak nakrętki i pojemniki.

Te rezultaty odpowiadają wymogom przemysłowym przy konfekcjonowaniu produktów schładzanych, w tym przypadku w branży produktów mleczarskich i chłodzonych soków.

Pierwsze urządzenia w branży mleczarskiej
Pierwsze urządzenia na liniach rozlewu i pakowania świeżego mleka, jogurtów do picia i deserów mlecznych zainstalowano w roku 2009 w zakładach wielkich europejskich grup branży mleczarskiej. W 2010 roku zainstalowano około dziesięciu dalszych maszyn, które już funkcjonują lub znajdują się w końcowej fazie kwalifikacji.

Zastosowania te zostaną pokazane podczas prezentacji internetowej, tzw. webinaru, w dniu 28 kwietnia (bliższe informacje na stronie internetowej www.claranor.com).
Prezentację obecnego stanu rozwoju tej technologii zilustrują doświadczenia ze współpracy z przemysłem i z firmą SERAC, zajmującą się integracją rozwiązań CLARANOR. SERAC jest ważnym podmiotem w branży maszyn napełniająco-zamykających na międzynarodowym rynku.
Targi INTERPACK, które odbędą się w dniach od 12 do 18 maja, będą dla przedsiębiorstw z przemysłu mleczarskiego i branży napojów okazją do przedstawienia i przedyskutowania ich własnych projektów z zespołem firmy CLARANOR, który zaprezentuje tam szereg urządzeń.
Firma CLARANOR będzie obecna na targach Interpack 2011 w Hali nr 12, w stoisku E 36

Kilka słów na temat CLARANOR :
Firma CLARANOR, założona w roku 2004 w Awinionie w południowej Francji, zatrudnia 20 pracowników. Produkcja urządzeń do sterylizacji pulsującym światłem oraz opracowywanie nowych zastosowań odbywa się na miejscu, natomiast kwalifikacja zastosowań przemysłowych pod względem mikrobiologicznym przeprowadzana jest przez niezależne laboratorium. Swoje rozwiązania do bezpośredniej sterylizacji opakowań w zakładach przemysłowych CLARANOR oferuje na całym świecie za pośrednictwem lokalnych dystrybutorów lub też za pośrednictwem partnerów zajmujących się produkcją wyposażenia i dostarczaniem kompletnych linii pakujących.
Dystrybutorem w Polsce urządzen Claranor jest firma TECHMAR.

www.claranor.com


Źródło: ''