Firma Duplo do swojej oferty dodała nowy stół tnący PFi B3, proponując wraz z nim dedykowane mu oprogramowanie sterujące, co wyróżnia to rozwiązanie spośród ofert konkurencji. Urządzenie przeznaczone jest do tworzenia krótkich serii personalizowanych opakowań, wycinanych etykiet, kart, naklejek o nietypowych kształtach, bez konieczności tworzenia wykrojników.

Stół tnący PFi B3 z innowacyjnym oprogramowaniem

Stół tnący PFi B3 to nowa propozycja w naszej ofercie – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. - Tym, co z pewnością ją wyróżnia jest dedykowane urządzeniu oprogramowanie sterujące, które firma Duplo stworzyła we współpracy z jednym z jej partnerów. Software ten znacznie bardziej ułatwia i przyśpiesza pracę niż ma to miejsce w maszynach, w których stosowane jest oprogramowanie innych producentów m.in. z Dalekiego Wschodu. Szerokie możliwości tego rozwiązania powodują, że może ono być doskonałym narzędziem zarówno dla małych drukarń jak i większych przedsiębiorstw poligraficznych.

Płaski stół (dostarczany z czterema narzędziami do cięcia i z krążkiem bigującym) oraz technologia cięcia cyfrowego umożliwiają użytkownikom PFi B3 produkcję krótkich serii różnego rodzaju produktów z prędkością do 800 mm na sekundę. Narzędzia tnące, nacinające i bigujące obsługują podłoża takie jak papier (w tym foliowany, samoprzylepny i syntetyczny) czy karton do 1,5 mm grubości. Maszyna posiada automatyczny system pobierania (każdy arkusz jest tu separowany powietrzem i zostaje przeniesiony na stół tnący), a także podajnik, na który operator maszyny może w trakcie jej pracy dokładać kolejne arkusze. Jak podaje producent w każdym rogu arkusza powinny być wydrukowane znaczniki pasowania oraz - w lewym górnym rogu, obok pierwszego znacznika - kod QR, które odczyta kamera, dzięki czemu rozpocznie się automatycznie proces cięcia. Odczyta ona również znaczniki i automatycznie skompensuje przesunięcie obrazu. Urządzenie zapewnia cięcie z tolerancją +/- 0,3 mm.

Użytkownicy otrzymują więc od nas proste rozwiązanie, które może znacząco poprawić wydajność procesu produkcyjnego w ich zakładach – mówi Gabriela Swat.

Nowe oprogramowanie sterujące

PFi B3 wspiera dedykowane mu i stworzone specjalnie dla niego przez firmę Duplo i jej partnera oprogramowanie sterujące – PFi Connect. Wykorzystując je głowica z narzędziami podąża za liniami narysowanymi w pliku wektorowym (stworzonym wcześniej w programie Adobe Illustrator lub Corel Draw i wyeksportowanym do żądanego formatu, a następnie wgranym do oprogramowania PFi Connect) tnąc, nacinając i bigując prace do żądanego kształtu. Podczas tego procesu arkusz pozostaje w miejscu na pasie transportowym z podsysem.