Koncern Stora Enso włączył się w obchody 30. rocznicy powstania kultowej produkcji filmowej „Gwiezdne Wojny” i wsparł amerykańską pocztę państwową (United States Postal Service – USPS) w wydaniu serii 15 „urodzinowych” znaczków. Papiery na znaczki – powierzchniowy OptiLabel i podkładowy LumiSil – dostarczył zakład Stora Enso w Stevens Point.

Przygotowany przez USPS zestaw znaczków zawiera zdjęcia najbardziej charakterystycznych postaci występujących we wszystkich sześciu częściach „Gwiezdnych Wojen”. Są wśród nich: Luke Skywalker, Han Solo, Chewbacca, księżniczka Leia Organa, roboty R2-D2 i C-3PO, Yoda, królowa Padme Amidala, Obi-Wan Kenobi, Darth Vader, imperator Palpatine, Darth Maul, żołnierze imperium, Boba Fett, statek kosmiczny Sokół Milenium oraz myśliwiec X-wing.
USPS zaprosił też Amerykanów do głosowania na najpopularniejszą postać gwiezdnej sagi. Znajdzie się ona na specjalnym znaczku, dostępnym jedynie w sprzedaży indywidualnej. Głosowanie, jak można było przypuszczać, przerodziło się w klasyczny pojedynek dobra ze złem: Yoda kontra Darth Vader. W końcu dobro zwyciężyło, dzięki czemu na dodatkowym znaczku, którego wydanie planowane jest na jesień tego roku, znajdzie się mistrz Yoda. Znaczek ten również zostanie wydrukowany na papierach Stora Enso. Film „Gwiezdne Wojny” zadebiutował 25 maja 1977 roku na ekranach zaledwie 32 amerykańskich kin. Jednak już wkrótce zyskał on miano filmowej ikony, zaś postacie w nim występujące oraz słynny cytat „Niech Moc będzie z tobą” stały się częścią amerykańskiej kultury. Film, którego scenarzystą i reżyserem jest George Lucas, zdobył siedem Oscarów i doczekał się dwóch sequeli i trzech prequeli.
„Jubileuszowy” zestaw znaczków upamiętniający premierę „Gwiezdnych Wojen” jest dostępny w sprzedaży USPS w cenie 6,15 USD.

Papiery, na których wydrukowano „jubileuszowe” znaczki, wyprodukował zakład w amerykańskim Stevens Point, wchodzący w skład Stora Enso Speciality Papers i stanowiący część dywizji Packaging Board firmy Stora Enso. Dział ten zajmuje się produkcją jednostronnie powlekanych papierów przeznaczonych na rynki opakowań, etykiet i przetwórstwa papierniczego (converting), wytwarzanych w zakładach w Europie i Ameryce Północnej. Papiery produkowane przez dział Speciality Papers są dystrybuowane przez sieć regionalnych szefów sprzedaży, szefów rozwoju produktu i niemal 40 biur sprzedaży Stora Enso na całym świecie. Poza produkcją innowacyjnych produktów, Stora Enso Speciality Papers oferuje swoim klientom wsparcie techniczne i szerokie spektrum usług posprzedażnych. Wszystko po to, by wspomóc ich rozwój i osiągnięcie jak najwyższej wydajności.