Koncern Stora Enso zainwestuje 25 mln euro w unowocześnienie linii produkcyjnych zakładu Veitsiluoto, przeznaczonych do wytwarzania i konfekcjonowania papierów biurowych.

Projekt, który rozpocznie się w czerwcu i ma zostać zakończony w ciągu roku, zakłada zakup nowego urządzenia do cięcia papieru na arkusze, dwóch linii pakujących oraz wybudowanie nowej hali produkcyjnej.

Inwestycje stanowią część strategii Stora Enso związanej z rozwojem działu papierów biurowych. Dzięki nim zdolności produkcyjne fabryki Veitsiluoto w tym zakresie zwiększą się ze 140 tys. do 510 tys. ton rocznie, zaś sama papiernia stanie się największym w Europie zakładem specjalizującym się w produkcji i konfekcjonowaniu papierów biurowych.Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Stora Enso, produkcja papieru kopertowego realizowana do tej pory w Veitsiluoto, zostanie w 2008 roku przeniesiona do papierni Varkaus. Dzięki temu zakład w Veitsiluoto będzie mógł skoncentrować się na produkcji papierów biurowych, co jest zgodne z programem specjalizacji poszczególnych fabryk wdrażanym od pewnego czasu przez skandynawski koncern. Nowa inwestycja pozwoli też firmie Stora Enso szybciej reagować na zmiany zachodzące na europejskim rynku papierniczym.

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso: www.storaenso.com

Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Stora Enso): PAI
Źródło: ''