W portfolio kartonów graficznych firmy Stora Enso pojawił się nowy produkt – MediaCard. Jest to jednowarstwowy karton typu SL o podwójnie powlekanej matowej powierzchni, dedykowany na rynek poligraficzny i opakowaniowy, w szczególności do zastosowań, gdzie istotny jest aspekt wizualny.

Stora Enso MediaCard: by drukowało się lepiej…


Wprowadzony właśnie MediaCard uzupełnia nasze porftolio kartonów graficznych, dedykowanych dla właścicieli marek, projektantów, firm zajmujących się przetwórstwem oraz zakładów poligraficznych. Nowy karton oferuje wysoki poziom białości, jasności i niezwykle gładką powierzchnię, co wpływa w znaczącym stopniu na znakomite rezultaty podczas drukowania. Jest on dostosowany do szerokiej gamy końcowych zastosowań poligraficznych i opakowaniowych, m.in. do produkcji okładek, folderów, kart, etykiet, biletów, plakatów, kart do gier czy toreb zakupowych – mówi Jonas Oettersson, dyrektor sprzedaży w jednostce biznesowej Stora Enso Graphical Board.

MediaCard jest wytwarzany w zakładzie produkcyjnym Stora Enso w niemieckim Uetersen. Dwukrotne matowe powleczenie jest nanoszone na powierzchnię kartonu jedno- bądź obustronnie, z tego też względu jest on oferowany w dwóch odmianach. MediaCard C1S to karton podwójnie powlekany z jednej strony i dostępny w gramaturach z zakresu 120-300 g/m2. Z kolei MediaCard C2S jest podwójnie powlekany z obu stron i produkowany w dwóch gramaturach: 250 i 300 g/m2.
Na specjalne zamówienie MediaCard jest też dostępny z certyfikatem FSC i PEFC. Osoby zainteresowane bezpłatnymi próbkami nowego kartonu proszone są o kontakt mailowy na adres mediacard@storaenso.com.


Źródło: ''