Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej wersji kartonu Performa Brilliance o gramaturze 395 g/m2. Wzbogacony o warstwę wykonaną z celulozy mikrofibrylowanej (MFC), jest on zaawansowanym, odnawialnym i w pełni biodegradowalnym materiałem, który bazuje na włóknach pierwotnych. Służy do produkcji lżejszych, mocniejszych i bardziej proekologicznych opakowań.

Stora Enso: Nowa, zaawansowana wersja kartonu Performa Brilliance

Karton Performa Brilliance w nowej, wysokogramaturowej wersji jest dedykowany produkcji opakowań pudełkowych na dobra luksusowe i klasy premium, gdzie z jednej strony – jak zaznacza producent – istotna jest jego wytrzymałość, z drugiej – spełnia on wymagania końcowych użytkowników względem przyjazności dla środowiska i odnawialności.

- „Cieszymy się mogąc zaprezentować rynkowi pierwszy w naszej ofercie karton pudełkowy, zawierający – jako warstwę środkową – powłokę MFC, czyniącą go rozwiązaniem bardziej zaawansowanym i odpornym. Jak pokazują nasze wcześniejsze doświadczenia, wytwarzana przez Stora Enso celuloza mikrofibrylowana poprawia właściwości oferowanych przez nas materiałów odnawialnych. Posiada też znaczący potencjał w kontekście zastąpienia materiałów bazujących na surowcach kopalnych w wielu segmentach rynkowych” – mówi Eva Lundqvist, menedżer produktu w dziale Consumer Board firmy Stora Enso.

Według zapewnień producenta, karton Performa Brilliance charakteryzuje się wysoką jasnością, gładkością i atrakcyjnością wizualną oraz najwyższym w swojej klasie produktów poziomem białości po obu stronach materiału. Zaprojektowano go z myślą o zastosowaniu przy produkcji opakowań farmaceutycznych, kosmetycznych oraz na dobra luksusowe. Zdaniem Stora Enso równie dobrze sprawdza się on przy produkcji okładek książkowych, kart pocztowych, ulotek, biletów czy zawieszek. 

Obecnie rodzina kartonów Performa Brilliance uwzględnia następujące gramatury: 80, 200, 215, 230, 245, 260, 280, 300, 320, 345, 370 i 395 g/m2.

 

Dowiedz się więcej o Stora EnsoŹródło: Stora Enso