Koncern Stora Enso poinformował o podpisaniu pierwszych umów licencyjnych na wdrożenie opakowań typu Pharma DDS z firmami z rynku amerykańskiego i europejskiego. Jedną z nich jest Sharp Corporation, producent opakowań do wyrobów z branży zdrowotnej, w których na podstawie kontraktu ze Stora Enso będą wykorzystywane kartony typu Pharma DDS. W tym samym czasie podpisane zostały również kontrakty z firmą Cadmus Whitehall Group i z grupą opakowaniową rlc, uwzględniające współpracę w zakresie zadrukowywania i dalszej obróbki kartonów Pharma DDS.

Podpisanie trzech umów licencyjnych zaledwie osiem miesięcy po wprowadzeniu Pharma DDS potwierdza olbrzymie zainteresowanie rynkowe tym rozwiązaniem. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Sharp Corporation oraz możliwości produkowania opakowań typu Pharma DDS przy zastosowaniu nowego wysokowydajnego urządzenia do wytwarzania kartonu MGS Stealth, zainstalowanego niedawno w tej firmie – mówi Ismo Saarinen, dyrektor Stora Enso Pharmaceutical Solutions. Karton Pharma DDS został zaprojektowany w taki sposób, aby był wygodny i bezpieczny w użyciu; co więcej, uzyskał on najwyższy wynik F=1 w teście CR (child resistance), uwzględniającym bezpieczeństwo dziecka w przypadku niepowołanego użycia danego wyrobu.Sharp Corporation to globalna firma obsługująca przedsiębiorstwa z szeroko rozumianej branży zdrowotnej (m.in. środków odżywczych, środków higieny osobistej, środków dla zwierząt) w zakresie projektowania i produkcji opakowań oraz usług inżynieryjnych. Dostarcza ona różnego rodzaju opakowania, m.in. typu blister, butelki a także opakowania biotechnologiczne, wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i sprzętowe. W ostatnim czasie w zakładzie produkcyjnym Sharp Corporation w Conshohocken w Pensylwanii (USA) zostało zainstalowane nowe urządzenie do wytwarzania kartonu MGS Stealth, w którym będą produkowane opakowania typu Pharma DDS. Mówi Rick Seibert, wiceprezes ds. rozwoju Sharp Corporation: MGS Stealth to bardzo wydajna maszyna do produkcji kartonu, idealnie nadająca się do wytwarzania specjalistycznych wyrobów, takich jak opakowania Pharma DDS. Prędkość naszej nowej linii produkcyjnej wynosi bowiem aż 220 kartonów/min.

Opakowania typu Pharma DDS są dedykowane zarówno do leków wydawanych na receptę, jak też standardowo dostępnych farmaceutyków i środków farmakologicznych. Jak zapewnia Stora Enso, dzięki wydajnej technice ich produkcji można osiągnąć konkurencyjny poziom kosztów zarówno przy pakowaniu małych jak i dużych partii leków. Rozwiązanie Pharma DDS oferuje szereg funkcji, zapewniających zgodność z wystawioną receptą. W kartonie zastosowano unikalny mechanizm zamykania, opakowanie może być wytwarzane w różnych rozmiarach i wersjach, co czyni je uniwersalnym wobec stosowanych na rynku form wydawania i porcjowania leków. Karton, spełniający normę bezpieczeństwa F=1, nadaje się zarówno do pakowania leków o wysokim poziomie toksyczności, jak też innych produktów rynkowych.

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso: www.storaenso.com

Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Stora Enso): PAI
Źródło: ''