Inwestycja zapewni wzmocnienie pozycji skandynawskiego producenta jako wiodącego, globalnego dostawcy najwyższej klasy kartonów. Na rozwój zakładów produkcyjnych firma przeznaczy 70 mln euro.

Stora Enso rozbudowuje zakłady produkcyjne Imatra

W fabrykach wytwarzane są m. in. podłoża powlekane metodą ekstruzji. W związku z tym całość środków zostanie wykorzystana na budowę linii do powlekania polietylenem metodą ekstruzji oraz w pełni zautomatyzowanego magazynu na zwoje z gotowymi materiałami. Pozwoli to na znaczną poprawę funkcjonalności opakowań kartonowych przez nadanie im odpowiednich cech ochronnych (dzięki powłokom barierowym). Jest to szczególnie istotne w przypadku produkcji opakowań do żywności lub na napoje. 

Dzięki rozbudowie zakładów firma wyjdzie naprzeciw stale rosnącemu zapotrzebowaniu na kartony wykorzystywane przy pakowaniu żywności. Inwestycja stanowi część planu jednostki Consumer Board, który zakłada systematyczne zwiększanie jego konkurencyjności i zyskowności. Rozwój ma prowadzić do stworzenia przez Stora Enso nowej generacji innowacyjnych biopowłok barierowych. Rozbudowa zakładów rozpocznie się w drugim kwartale br., a zakończy na początku czwartego kawartału 2017 r.