Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio niskogramaturowej wersji kartonu opakowaniowego Tambrite, który po udoskonaleniach oferuje wyższą wydajność produkcyjną i przyjazność dla środowiska naturalnego. Za sprawą ostatnich osiągnięć technologicznych skandynawskiego koncernu, produkowany przez niego karton cechują – zdaniem firmy – dobre właściwości przetwarzania produkcyjnego i znakomite parametry zadruku.

Stora Enso wprowadza do oferty udoskonaloną wersję kartonu Tambrite
TambriteTambrite to karton bardzo dobrze znany wśród europejskich przedsiębiorstw, specjalizujących się w przetwarzaniu i dalszej obróbce tego typu podłoży. Znajduje on szerokie zastosowanie przy produkcji opakowań dla leków, żywności, czekolady czy konfekcji. Obniżenie bazowej wagi opakowania niesie za sobą korzyści dla całego łańcucha dostaw, generując oszczędności surowcowe, w zakresie magazynowania i transportu, obniżonej ilości odpadów i opłat z tym związanych oraz niższej emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Stworzony z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach

W nowej wersji Tambrite jest jeszcze bardziej wydajnym i proekologicznym materiałem niż wcześniej. Oferuje przy tym równie doskonałe parametry nawet przy najbardziej wymagających aplikacjach, takich jak opakowania farmaceutyczne, gdzie znajdują zastosowanie laserowe bądź inkjetowe kodowanie czy też tłoczenie liter z alfabetu Braille’a. Jest nam miło zaoferować karton Tambrite jako najlepszy wybór dla właścicieli marek z branż farmaceutycznej, spożywczej i cukierniczo-czekoladowej, poszukujących najwyższej klasy opakowań produkowanych w sposób ekonomicznie uzasadniony” – mówi Öystein Aksnes, dyrektor segmentu opakowań ogólnego zastosowania w firmie Stora Enso.

TambriteKarton Tambrite jest wytwarzany w należących do Stora Enso zakładach Ingerois w Finlandii . Tu stopniowo będzie wprowadzana produkcja jego nowej, niskogramaturowej wersji. Ma to umożliwić płynne przejście na udoskonaloną odmianę Tambrite oraz zapewnienie jej dostawy na czas do klientów, którzy stosują ten karton do produkcji swoich opakowań. Wdrożony przez Stora Enso nowy proces zarządzania całym łańcuchem dostaw i usługi wydajnego cięcia zwojów na arkusze, mają pomóc w szybkiej i bezproblemowej realizacji indywidualnych zamówień składanych przez klientów.

Tambrite, będący w pełni powlekanym kartonem dedykowanym do produkcji opakowań pudełkowych, jest obecnie dostępny w gramaturach od 205 do 340 g/m2. Bazując na włóknach pierwotnych, jest przy tym w pełni odnawialny.


Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com