Koncern Stora Enso, jeden z czołowych europejskich producentów kartonów, wprowadził do swojej oferty nowe podłoża drukowe, dedykowane na rynek cyfrowej produkcji fotoalbumów – Printocart Image i Printocart Image Plus.

Stora Enso wprowadza nowe podłoża do drukowania fotoalbumów.

Oba – jak zapewnia firma – to wysokiej jakości materiały gwarantujące najwyższej klasy druk w maszynach cyfrowych oraz wytrzymałość niezbędną w przypadku produktów mających służyć przez wiele lat.

Segment produkcji fotoalbumów przeżywa gwałtowny boom na rynku europejskim. Wciąż pojawiają się na nim nowi gracze oferujący tego rodzaju usługę, zaś już obecne na tym rynku firmy stale podnoszą jakość swoich wyrobów. Warto pamiętać, że poza technologią, oprogramowaniem i samą usługą, kluczowym czynnikiem decydującym o efekcie końcowym jest wybór właściwego podłoża drukowego.
Printocart Image to idealny materiał do produkcji fotoalbumów, mających stanowić cenną pamiątkę na całe życie. W porównaniu ze zwykłymi papierami używanymi przy tego rodzaju aplikacjach, Printocart Image – będący wysokiej jakości kartonem – oferuje wyższą pulchność i objętość, powodując, że finalny produkt ma cechy prawdziwego albumu – mówi Jonas Pettersson, dyrektor sprzedaży w dziale Stora Enso Graphical Board, odpowiedzialny za rynek europejski.

W zgodzie z wiodącymi technologiami druku
Stora Enso ściśle współpracuje z najważniejszymi dostawcami technologii druku cyfrowego i stosowanego przy nich oprogramowania przy testach mediów zatwierdzanych następnie do używania z konkretnymi modelami maszyn. Obecnie najbardziej zaawansowane systemu druku cyfrowego, np. Xerox iGen czy HP Indigo, mogą zadrukowywać media o gramaturze do 350 g/m2.

Białość i gładkość kartonu Printocart Image wpływa na wysoką jakość druku. Karton Printocart Image Plus jest z kolei obustronnie powlekany, aby zapewnić identyczny efekt druku po obu stronach podłoża. W obu wersjach kartonu Printocart Image jest możliwe zastosowanie efektów specjalnych, m.in. ostrzejszych i głębszych przetłoczeń. Nawet w przypadku niewielkiej liczby stron, fotoalbum wykonany z kartonu Printocart Image przypomina „prawdziwy” album ze zdjęciami i może być przechowywany przez wiele lat. Zdaniem Stora Enso, podłoże to jest optymalnym wyborem dla każdego producenta fotoalbumów, który chce zaoferować swoim odbiorcom wyjątkowy i unikalny produkt.

Nowe materiały zostały zaprezentowane po raz pierwszy przez Stora Enso podczas odbywających się w dniach 21-26 września targów Photokina w Kolonii. Karton Printocart Image jest dostępny w gramaturach z zakresu 190-380 g/m2, zaś Printocart Image Plus z zakresu 220-400 g/m2. Najczęściej stosowane formaty arkuszy są dostępne od ręki w specjalnych paczkach.

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso:
Stora Enso Polska Sp. z o.o.
Ul. Fabryczna 5, 00-446 Warszawa
E-mail: Ewa.Kubicka@storaenso.com
http://www.storaenso.com
Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Stora Enso):PAI
Źródło: ''