Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty nowego kartonu Performa Alto, znajdującego zastosowanie przy produkcji wysokiej jakości pudełek składanych. Jak zapewnia producent, posiada on znakomite właściwości w zakresie zadrukowywania i wysoki stopień białości powierzchni, co czyni go odpowiednim podłożem przy wytwarzaniu opakowań do kosmetyków i dóbr luksusowych. Karton Performa Alto jest dostępny w gramaturach z zakresu 200-350 g/m2.

Karton Performa Alto charakteryzuje się wysokim poziomem białości i stabilności. Odpowiednia gładkość spodniej strony zapewnia właściwe efekty przy zadrukowywaniu. Pod względem jakości Performa Alto to produkt z najwyższej półki wśród wszystkich kartonów typu CTMP i FBB dostępnych na rynku. Kierujemy go na rynek wysokiej jakości opakowań, m.in. do kosmetyków i różnych dóbr luksusowych. Jesteśmy przekonani, że Performa Alto stanie się niezwykle interesującą opcją dla naszych klientów przy wyborze właściwego materiału – mówi Öystein Aksnes, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Stora Enso Carton Board.

Produkowana przez Stora Enso rodzina kartonów CTMP Performa składa się obecnie z marek: Performa Alto, Performa 2S, Performa White, Performa Cream i Performa Natura. Kartony te łączą w sobie mechaniczne właściwości kartonów typu FBB z chemiczną czystością bielonych kartonów siarczanowych. Neutralny zapach i wysoka czystość chemiczna pozwalają na ich zastosowanie do produkcji opakowań na czekoladę i farmaceutyki. CTMP, czyli masa chemotermomechaniczna, znajduje tu zastosowanie w środkowej warstwie kartonu, zapewniając właściwe efekty przy zadrukowywaniu, przetwarzaniu i końcowym wykorzystaniu opakowań.

Jeśli chodzi o kartony typu FBB, również w ostatnim czasie firma Stora Enso wprowadziła na rynek nowe, niższe gramatury dla innej grupy – Tambrite. Obecnie są one dostępne w zakresie gramatur 205-380 g/m2, znajdując zastosowanie głównie przy produkcji opakowań do żywności, farmaceutyków i konfekcji. Dzięki solidnej budowie, wysokiej pulchności i sztywności, kartony Tambrite mogą być również wykorzystywane do wytwarzania kartonów o większych gabarytach. Obecnie firmy o uznanej jakości marki dążą do redukcji globalnego zużycia materiałów opakowaniowych, co ma na celu poprawienie ich zyskowności i wizerunku. Tambrite wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom w zakresie niskogramaturowych opakowań – mówi Aksnes.

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso: www.storaenso.com

Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Stora Enso): PAI
Źródło: ''