Koncern Stora Enso został uznany za jednego ze światowych liderów, podejmujących działania, które zmierzają do zneutralizowania negatywnych skutków globalnego ocieplenia. Firma po raz kolejny znalazła się w rankingu Supplier Climate A List, stworzonego przez CDP – międzynarodową organizację non-profit, wspierającą przedsięwzięcia zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju.

Stora Enso wśród światowych liderów w walce z globalnym ociepleniem

Stora Enso należy do grona 3% firm uczestniczących w realizowanym przez CDP programie zarządzania łańcuchem dostaw, jakie znalazły się w zestawieniu Supplier Climate A List. W ramach dorocznego rankingu do CDP trafiły zgłoszenia od ponad 4300 przedsiębiorstw, realizujących działania ograniczające efekty globalnego ocieplenia, by poddać się rygorystycznej metodologii badania wprowadzonej przez tę organizację. Co więcej, Stora Enso jest jedyną skandynawską firmą, jaka została uwzględniona w innym rankingu CDP – Supplier Engagement Leaderboard. Ta lista obejmuje zaledwie 1% przedsiębiorstw, których działania zostały poddane analizie przez CDP. 

- "Wierzymy, że kluczem do walki z globalnym ociepleniem jest zastosowanie materiałów odnawialnych – mówi Noel Morrin, wiceprezes ds. polityki zrównoważonego rozwoju w firmie Stora Enso. – Od ponad dekady Stora Enso z powodzeniem redukuje ilość energii zużywanej do działań prowadzonych przez nas w wielu miejscach świata. Zmniejszamy także naszą zależność od paliw kopalnych. Obecnie ponad 75% energii generowanej i zużywanej przez grupę Stora Enso pochodzi ze źródeł, które pozwalają na wyeliminowanie tzw. śladu węglowego. W ostatnich latach rozpoczęliśmy też szereg działań związanych z redukcją dwutlenku węgla emitowanego w całym łańcuchu dostaw, którego częścią jest Stora Enso".

Paul Simpson – CEO organizacji CDP dodaje:

- "Gratulujemy wszystkim 112 firmom, jakie znalazły się w rankingu Supplier Climate A List. To prawdziwi liderzy w walce o przyszłość ze zminimalizowanym śladem węglowym. Przedsiębiorstwa to główni uczestnicy tej batalii, dzięki którym cała światowa gospodarka może realizować nowe cele związane z dbaniem o klimat. Zaś liderzy tej grupy wskazują innym kierunki skutecznych działań oraz uświadamiają możliwości ich realizacji".

Pełne zestawienie Supplier Climate A List zostało opublikowane w raporcie CDP zatytułowanym „Brakujące ogniwo: jak wykorzystać siłę zakupów z myślą o proekologicznej przyszłości”. Wskazuje on wyraźnie, że światowe organizacje realizujące największe zakupy coraz częściej sięgają po narzędzia umożliwiające redukcję emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. W ostatnim roku ilość ta została obniżona w skali globalnej o 434 mln ton.

 

Zobacz ranking Supplier Climate A List

 

Źródło: Stora Enso