Jednym z ważniejszych elementów programu Targów Packaging Innovations jest konkurs, organizowany w Strefie Studenta. Jest on dedykowany młodym, zdolnym i kreatywnym projektantom, otwierając przed nimi szeroką gamę możliwości: przede wszystkim zaistnienia w branży oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych i… pierwszych zleceń.

Strefa Studenta - wyniki konkursu na najlepsze opakowanie

Aby wziąć udział w konkursie należało zaprojektować oraz wykonać prototyp innowacyjnego opakowania, które może zostać następnie wdrożone do produkcji. W tym roku do konkursu zgłoszono 23 projekty. W drugim etapie jury oceniało 9 prac. Po naradach pierwszą nagrodę przyznano Agnieszce Pluszczewicz za nietypowe opakowanie na… bakalie. Jury doceniło pomysłowość i funkcjonalność projektu.

 

Zobacz projekty uczestników VI edycji Strefy Studenta


- "Jestem w bardzo dużym szoku i ogromnie się cieszę. Tym bardziej, że swoją przygodę z branżą opakowań dopiero zaczynam. Do tej pory zajmowałam się architekturą wnętrz, we wzornictwie opakowań stawiam pierwsze kroki. Uważam, że zwycięstwo w tym konkursie to dla mnie duża szansa. Ale nie tylko dla mnie – dla wszystkich, którzy brali udział w tym konkursie, nie tylko nagrodzonych. Wiele jest firm, które poszukują ciekawych rozwiązań i nietuzinkowych pomysłów, a tutaj możemy zostać zauważeni, a nasze portfolio docenione. Wierzę, że nie tylko mnie, ale także pozostałym uczestnikom konkursu uda się nawiązać ciekawe relacje biznesowe. W moim przypadku start w konkursie był pewnym incydentem, tak jak wspominałam – na co dzień zajmuję się architekturą wnętrz. Chciałam spróbować swoich sił i udało się! Kto wie, może będę się w tym kierunku rozwijać" - mówi zwyciężczyni konkursu Agnieszka Pluszczewicz, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

 

Strefa Studenta

Strefa Studenta

Strefa Studenta

Strefa Studenta

Strefa Studenta

Strefa Studenta

Strefa Studenta

Strefa Studenta

Strefa Studenta