Pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations upływał młodym projektantom pod znakiem rywalizacji. Kilkanaście prezentacji, oceny prac konkursowych i najważniejszy wyczekiwany moment konkursu - ostateczny werdykt. Do tego należy dodać wyjątkową branżową otoczkę i walkę o nagrody. To wszystko sprawiło, że konkurs na projekt opakowania „Strefa Studenta” wzbudził wielkie emocje.

Strefa Studenta: Znamy wyniki konkursu!


Do drugiego etapu konkursu wyłoniono 15 prac w trzech kategoriach: „Wrażenie”, „Funkcjonalność i Forma” oraz „Szata Graficzna”. Ocenie poddane były walory wizualne, technologiczne i praktyczne.

Po intensywnych obradach Jury w składzie: Tomasz Krawczak (Opakowanie), Dominika Żebrowska (DS Smith), Joanna Stanowicka-Ozga, Artur Drożdż (Color Press) oraz Tomasz Janowski (Ardagh Group), wybrało zwycięzców:

  • w kategorii „Wrażenie”  - "Opakowanie na płytę inspirowane miastem" autorstwa Bartosza Świątkowskiego, 
  • w kategorii „Funkcjonalność i Forma” - „SEMIC” autorstwa Natalii Płoskonki,
  • w kategorii „Szata Graficzna” - „Remedi” autorstwa Mikołaja Chrostowskiego.

Serdecznie gratulujemy laureatom! Podziękowania należą się również wszystkim pozostałym studentom, biorącym udział w konkursie.

Tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Jury, organizatorzy i studenci jednogłośnie stwierdzili, że już nie mogą doczekać się przyszłorocznej edycji. 

 

Dowiedz się więcej o konkursie Strefa Studenta

 

Źródło: Targi w Krakowie