Ponad 3 tysiące dzieci z żarskich przedszkoli i szkół podstawowych wzięło udział w programie edukacyjnym „…z natury segreguję!”.

W grudniu 2006 roku zakończył się w Żarach trwający kilka tygodni program edukacyjny skierowany do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Finał odbył się 15 grudnia na scenie Sali Widowiskowej Luna, gdzie w skeczach, piosenkach i występach tanecznych zaprezentowało się blisko 200 dzieciaków. Tego dnia rozstrzygnięty został także konkurs zbiórkowy, w którym wygrały: Przedszkole nr 2 i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żarach. W nagrodę placówki dostały sprzęt komputerowy ufundowany przez firmę Kronopol Swiss Krono Group.

Akcja składała się z dwóch części – warsztatów edukacyjnych oraz konkursu „zbiórkowego”. W listopadzie w przedszkolach i szkołach żarskich ruszyły warsztaty ekologiczne, które w niebanalny sposób zwracały uwagę najmłodszych na ekologię. Drugą częścią projektu był konkurs selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Przez trzy tygodnie dzieci pod okiem opiekunów zbierały zużyte opakowania i prawidłowo wrzucały je do oznakowanych pojemników ustawionych na terenie szkół i przedszkoli. Główną ideą konkursu było hasło „Nie ilość, a jakość”.

Inicjatorem i głównym organizatorem projektu, który jest częścią programu budowy i rozwoju krajowego systemu odzysku i recyklingu opakowań „W Trosce o Naturę”, jest Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku. – To już kolejna akcja zakończona sukcesem. Chciałbym pochwalić żarskie dzieci za zaangażowanie w akcję i chęć poznania idei ochrony środowiska, a w szczególności potrzeby segregacji opakowań – mówi Jakub Ochal, organizator akcji z ramienia PSR SA. – Ogromne podziękowania należą się także parterom projektu, firmom Kronopol Swiss Krono Group i Geppo oraz Urzędowi Miasta Żary.

Pierwsza edycja projektu odbyła się na przełomie maja i czerwca w Krynicy Zdrój. Kolejne ruszą w przyszłym roku w polskich miastach.

Źródło: PSR SA
Źródło: ''