Debiut w konkursie dla młodych projektantów Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations może okazać się szansą na międzynarodową karierę. Dziś studentki z Polski walczą o głosy w prestiżowym konkursie Pro Carton Young Designers Award 2016.

Sukces polskich studentek na Packaging Innovations

Podczas prezentacji swoich pomysłów na targach Packaging Innovations młode projektantki spotkały się z uznaniem i zainteresowaniem przedstawicieli czołowych firm produkujących opakowania. Po udanym debiucie studentki postanowiły spróbować swoich sił w kolejnych przedsięwzięciach. Do konkursu Pro Carton Young Designers Award 2016 zakwalifikowało się 8 laureatek. Wybór był trudny, gdyż w konkursie Targów Packaging Innovations wzięło udział aż 157 osób z 12 krajów Europy. 

 

Celem konkursu Pro Carton Young Designers Award 2016 ma być promocja nowych, kreatywnych projektów opakowaniowych wykonanych z tektury lub papieru. Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy daje możliwość oddania głosu internautom, którzy wybierają najciekawszy ich zadaniem projekt. W drugim etapie o zakończeniu konkursu decyduje jury złożone z profesjonalistów. Do finału Pro Carton Young Designers Award 2016 zakwalifikowała się Magdalena Witkowicz ze swoim projektem "Good seed makes a good life!”, czyli opakowaniem wielokrotnego użytku na jadalne nasiona. Dzięki temu studentka spotka się na uroczystej gali w Antibes/Juan-les-Pins we Francji z czołowymi designerami. Głosowanie online potrwa do 14 września. W pierwszej dziesiątce ocenianych projektów uplasowało się nie tylko opakowanie Magdaleny Witkowicz, ale także Darii Kondrackiej. Druga wyróżniona studentka przygotowała opakowanie kartonowe służące do ekologicznego przechowywania oraz transportu piwa butelkowanego. 

 

Zagłosuj jeszcze dziś! 


Sukces studentek dowodzi, że udział w Strefie Studenta Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations może być szansą na zagraniczną karierę w ogólnoświatowym designie. Zachęcamy do oddawania głosów na wybrane projekty. 

Źródło: Packaging Innovations