Wrocławska firma Zinart Systemy Graficzne od kilku miesięcy reprezentuje w Polsce w ramach wyłączności Morgana Systems – brytyjskiego producenta wysokiej jakości urządzeń introligatorskich.

Sukcesy firmy Zinart w sprzedaży rozwiązań Morgana: trzynaście maszyn dostarczonych po targach Poligrafia
Jej duża aktywność na rodzimym rynku, zaznaczona m.in. poprzez udział z własnym stoiskiem w tegorocznych targach Poligrafia w Poznaniu czy też obecność na Letniej Konferencji Poligraficznej w Krynicy Morskiej, zaowocowała sukcesami w sprzedaży. Od zakończenia kwietniowych targów w Poznaniu firma Zinart dostarczyła już trzynaście urządzeń Morgana, które trafiły do drukarń z całej Polski reprezentujących różne profile działalności. Najświeższa instalacja to uruchomiona w połowie września w drukarni Grafprint w Sosnowcu automatyczna wycinarka wizytówek, kart pocztowych, zaproszeń, menu itp. – CardExtraPlus.
Morgana Systems od 1978 roku produkuje wysokiej jakości urządzenia introligatorskie, pozwalające na zwiększenie wydajności procesów złamywania, bigowania, broszurowania czy lakierowania wydruków offsetowych i cyfrowych. Firma jest obecna w Polsce od wielu lat, jednak – jak podkreśla Adam Zindulski, właściciel firmy Zinart – dopiero ten rok przyniósł znaczącą dynamikę sprzedaży jej rozwiązań w naszym kraju: Od kwietnia, kiedy to pojawiliśmy się po raz pierwszy z własnym stoiskiem na targach Poligrafia, sprzedaliśmy i dostarczyliśmy już trzynaście różnego rodzaju urządzeń Morgana. Z naszej wiedzy wynika, że tak udanego roku producent ten w historii swojej obecności w Polsce jeszcze nie miał.
Wśród drukarń, które zdecydowały się na zakup maszyn Morgana, znajdują się nie tylko firmy z regionu Dolnego Śląska, gdzie Zinart ma od lat ugruntowaną pozycję, ale też z innych części kraju. Bardzo nas to cieszy, gdyż oznacza, że z dostawcy regionalnego stajemy się graczem dostrzeganym i liczącym się w całej Polsce – dodaje Katarzyna Zindulska-Wickens, odpowiedzialna za sprzedaż rozwiązań Morgana w firmie Zinart.
Jedna z ostatnich instalacji – zrealizowana na początku września przez Zinart – miała miejsce w drukarni Sady w Krapkowicach, która zdecydowała się na drugą już złamywarkę Major, wyposażoną w m.in. graficzny wyświetlacz rodzajów złamywania, długi taśmowy wykładak oraz dodatkowe funkcje perforacji i nacinania. Urządzenie, określane przez klientów mianem niezawodnego i łatwego w obsłudze, pozwoliło rozwiązać problem „wąskiego gardła” w zakresie wykańczania realizowanych tu prac. Identyczny model maszyny nieco wcześniej trafił do drukarni Amiz-Graf ze Zgorzelca.
Najlepszym dowodem ogólnopolskiego zasięgu firmy Zinart jest niedawna dostawa lakierówki DigiCoater UV 50 do białostockiej drukarni Koncept, która poszukiwała wydajnego rozwiązania do uszlachetniania cyfrowych wydruków. Lakierówka jest wyposażona w automatyczny podajnik, zaś poza lakierowaniem matowym i z połyskiem oferuje też sześć rodzajów wałków z różnymi teksturami. Była to już druga instalacja urządzenia Morgana w tej firmie – z powodzeniem pracuje tu także automat bigująco-falcujący DigiFoldPro, pozwalający na złamywanie i bigowanie w jednym przelocie użytków (także wysokogramaturowych) o zwiększonym formacie (do 900 mm) oraz bigowanie i formowanie grzbietów okładek. Ta solidna i wydajna maszyna zapewnia wydajność 6 tys. arkuszy/h, sterowana jest z panelu dotykowego typu SmartScreen, posiada pamięć alfanumeryczną i ssawkowy system podawania arkuszy.
Kolejny użytkownik maszyn Morgana to drukarnia Chroma z Żar, gdzie pracują w sumie trzy urządzenia tego producenta: dwie automatyczne bigówko-falcerki DigiFoldPro oraz wycinarka CardXtra Plus.
Kolejne urządzenia DigiFoldPro zostały niedawno uruchomione w bazujących na technologii offsetowej i cyfrowej firmach Ergo BTL z Warszawy i Unidruk z Krakowa.
Zinart może pochwalić się też kilkoma instalacjami bigówek z rodziny AutoCreaser – urządzenia te pracują od niedawna w drukarniach Oltom z Łodzi, Projekt w Jarocinie, PB Media w Lidzbarku Warmińskim i Udziałowiec w Olsztynie koło Częstochowy.
Nasi klienci podkreślają kilka cech maszyn Morgana, dzięki którym jest ona jednym z liderów rynkowych w zakresie wysokiej jakości rozwiązań introligatorskich – kontynuuje Katarzyna Zindulska-Wickens. – Są wśród nich: solidna, stalowa konstrukcja, gwarantująca wytrzymałość nawet przy intensywnej produkcji offsetowej czy cyfrowej; prostota w obsłudze zapewniana przez nowoczesne panele dotykowe; a także elastyczność maszyn i ich dostosowanie do różnego rodzaju podłoży o wielu formatach i gramaturach. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej ekspansji w Polsce i że zarówno w ostatnich miesiącach tego roku, jak też w latach następnych, zadowolonych użytkowników maszyn Morgana będzie przybywać w podobnym tempie.


Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Morgana Systems:
Katarzyna Zindulska-Wickens, Zinart Systemy Graficzne
Ul. Robotnicza 1A, 53-607 Wrocław
Tel.: 0-71 373 59 79
Fax: 0-71 355 88 69
E-mail: kzindulska@zinart.pl
http://www.zinart.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:PAI
Źródło: ''