Sun Chemical i jej spółka macierzysta – DIC Corporation - poinformowały o przejęciu Gwent Electronic Materials Ltd. – czołowego producenta farb, past oraz proszków przewodzących prąd, znajdujących zastosowanie na rynku elektroniki drukowanej.

Sun Chemical i DIC Corporation przejmują Gwent Electronic Materials Ltd.

Zakup tej brytyjskiej firmy spowoduje, że Sun Chemical umocni swoją pozycję w stale rozwijającej się branży poligraficznej. Połączenie szerokiej oferty Gwent z portfolio Sun Chemical pozwoli klientom na znalezienie wielu innowacyjnych rozwiązań, dedykowanych na rynek zaawansowanej elektroniki drukowanej.

„Włączenie do oferty Sun Chiemical i DIC zróżnicowanych, a zarazem zaawansowanych materiałów elektronicznych oraz dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań technologicznych rozszerzy portfolio obu spółek, skierowane na rynek elektroniki drukowanej – mówi Mehran Yazdani, prezes Sun Chemical Advanced Materials. – Odnotowujemy na nim znaczące wzrosty, więc sfinalizowane właśnie przejęcie pomoże nam w jeszcze większej ekspansji na tym strategicznym rynku oraz w jeszcze lepszej obsłudze działających na nim klientów”.

 

Gwent Electronic Materials Ltd.

Gwent Electronic Materials Ltd. to firma założona w 1988 roku, wytwarzająca materiały dla branży elektronicznej, skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak też dostosowywane do specjalnych procesów realizowanych w różnych zakładach produkcyjnych. W skład jej portfolio wchodzą m.in. pasty, proszki i farby wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Jest jednym z największych na świecie dostawców past i innych materiałów dedykowanych na rynki bioczujników i biotechnologii. Wśród innych grup docelowych Gwent Electronic Materials znajdują się odbiorcy z branż motoryzacyjnej czy producenci wyświetlaczy. Zlokalizowane w Europie zakłady produkcyjne firmy znacząco rozszerzą moce produkcyjne Sun Chemical w zakresie farb, past oraz proszków przewodzących prąd i umożliwią jej wejście na nowe, rozwijające się rynki.

 

Dowiedz się więcej

 

Sun Chemical 

Sun Chemical jest największym producentem farb oraz pigmentów dla całego świata druku. Jest także wiodącym dostawcą materiałów poligraficznych i usług na rynki opakowań, wydawnictw, powłok, tworzyw sztucznych, kosmetyków oraz na inne rynki przemysłowe. Posiada ponad 300 zakładów na całym świecie, które świadczą usługi na rzecz lokalnych klientów mając na uwadze perspektywę globalną.

Sun Chemical jest częścią japońskiego koncernu chemicznego DIC (dawniej Dainippon Ink and Chemicals). Firma posiada rodowód sięgający 1818 roku. Dzięki swojej historii firma Sun Chemical rozwijała się dynamicznie zarówno organicznie jak i w drodze przejmowania innych firm i marek, np. Coates Lorilleux, HARTMANN, Grafisk Faerg, Usher Walker, Gibbon, Prisma, Swale.

W Polsce Sun Chemical Sp. z o.o. działa od 1994 roku. Od 2003 roku główną siedzibą firmy jest nowoczesny zakład wraz z kompleksem biurowym w Markach pod Warszawą.

Sun Chemical Polska stanowi część regionu CEE - Europy Środkowej i Wschodniej z siedzibą w Wiedniu.

 

Dowiedz się więcej