Firma Sun Chemical poinformowała o podpisaniu umowy na zasadach wyłączności z Epple Druckfarben - niemieckim producentem farb graficznych. Przewiduje ona, że obie firmy podejmą wspólne działania, zapewniające globalną dostępność wytwarzanych przez Epple offsetowych farb z serii BoFood Organic, przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

BoFood Organic jest opatentowaną w skali całego świata farbą offsetową do druku arkuszowego, aplikowaną po wewnętrznej stronie opakowań kartonowych na żywność (mającej również bezpośredni kontakt z zawartością). Według zapewnień dostawcy, wszystkie surowce wykorzystywane w procesie jej produkcji zostały zatwierdzone w kontekście styczności z wyrobami spożywczymi.

Umowa zakłada, że własność intelektualna dotycząca farb BoFood Organic pozostaje w firmie Epple. Na podstawie odpowiedniej licencji Sun Chemical będzie je oferował pod nazwą SunPak Organic, która ma odzwierciedlać właściwości produktu w kontekście jego bezpieczeństwa dla żywności. Obie firmy porozumiały się również względem dalszych wspólnych działań nad udoskonalaniem platformy technologicznej, będącej bazą dla ww. farb, z myślą o innych ich potencjalnych zastosowaniach.

Carl Epple, członek zarządu Epple Druckfarben, komentuje podpisaną umowę:

- Widzimy siebie jako pioniera w zakresie produkcji i udoskonalania proekologicznych farb do arkuszowego druku offsetowego. Szczególną dumą napawa nas fakt stworzenia opatentowanej globalnie farby offsetowej, która została zatwierdzona z myślą o zadrukowywaniu wewnętrznych elementów opakowań spożywczych. Mamy też głęboką satysfakcję, że Sun Chemical – największy na świecie producent farb graficznych, docenił jakość naszego rozwiązania technologicznego. Z radością czekamy na podjęcie współpracy z tą firmą, związanej z działaniami marketingowymi, jak też – potencjalnie – z dalszym rozwojem stworzonej przez nas serii farb, z pożytkiem dla konsumentów oraz drukarń opakowaniowych.

Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Sun Chemical, dodaje:

- Podpisanie umowy poprzedził staranny proces weryfikujący, czy technologia bezpiecznych dla żywności farb Epple spełnia najwyższe standardy, jakich oczekują klienci Sun Chemical od oferowanych przez nas rozwiązań. Cieszymy się z podjęcia współpracy z tą firmą, której rezultatem jest wprowadzenie przez nas na rynek serii produktów oferowanych pod nazwą SunPak Organic. Mamy nadzieję, że podpisana umowa będzie owocna dla obu stron.

 

Źródło: Sun Chemical