Zakończone niedawno targi Euro CanTech 2018 w Mediolanie były dla firmy Sun Chemical idealną okazją do prezentacji swoich zaawansowanych rozwiązań w zakresie zadrukowywania i dekorowania opakowań wykonanych z metalu. Szczególny nacisk został położony na UVILED – nową serię farb UV LED, które dedykowane są właśnie temu rynkowi.

Sun Chemical na targach Euro CanTech 2018 z prezentacją nowej serii farb UV LED

Będąc czołowym dostawcą farb UV LED, wykorzystywanych w innych technologiach drukowania, Sun Chemical opracował w ostatnim okresie – na bazie swoich obecnych rozwiązań – serię UVILED. We współpracy z włoskim producentem promienników UV LED – firmą PrintaLED – udoskonalił jednocześnie technologię ich aplikowania na powierzchniach metalowych, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wymogom firm z tego segmentu rynkowego.

Sun Chemical zaprezentował również Uviflex – serię wszechstronnych farb UV, przeznaczonych do zadrukowywania metalu. Ich receptura ma pozwolić użytkownikom na rozszerzenie portfolio prac tradycyjnie wytwarzanych w tej technice. Według zapewnień producenta, farby Uviflex można z powodzeniem stosować do zadrukowywania wszelkiego typu puszek tłoczonych, uzyskując jednocześnie wyższy poziom połysku w miejscach, gdzie opakowanie jest rozciągnięte. Finalny produkt jest też, zdaniem Sun Chemical, bardzo odporny na chemiczne oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Kolejne rozwiązanie, które promowane było przez Sun Chemical na tegorocznej edycji Euro CanTech to SunAltec LEDCure MB – seria wysokiej jakości farb offsetowych UV LED. Stworzono je z myślą o aplikowaniu zewnętrznych nadruków na jednolite puszki z aerozolami, przy zastosowaniu najnowszej technologii utrwalania UV LED. Jak zapewnia Sun Chemical, do uzyskania odpowiedniego efektu wystarcza w ich przypadku niewielka ilość farby – wszystko za sprawą wysokiej koncentracji pigmentów. Oprócz właściwego utrwalania w technologii UV LED, farby te cechuje wysoki poziom adhezji do aplikowanych podłoży.

Z myślą o puszkach do napojów Sun Chemical wprowadził na rynek udoskonaloną serię SunDuo Comet. Zdaniem producenta zapewniają one odpowiednią trwałość opakowania, wysoki poziom połysku i właściwą drukowność, umożliwiając uzyskanie wysokiej jakości nadruku o atrakcyjnych walorach dotykowych, charakteryzującego się przy tym kolorystyką o odpowiedniej przejrzystości i głębi. Dodatkową zaletą SunDuo Comet jest ekonomiczne zużycie, gdyż do ich aplikowania konieczna jest niewielka warstwa wierzchnia nanoszona na puszki – podobnie jak ma to miejsce w przypadku serii Novar.

Uzupełnienie targowej oferty Sun Chemical stanowiły farby z serii SunDuo, SunTrio i SunAltec. Zdaniem producenta, jest to najbardziej kompletne i wszechstronne portfolio farb dedykowanych zadrukowywaniu powierzchni metalowych, dopasowane do potrzeb wszystkich producentów puszek i stosowanych przez nich metod ich dekorowania i uszlachetniania. 

Eduardo Alegria, dyrektor sprzedaży światowej w dziale farb Metal Deco firmy Sun Chemical komentuje:

- „Cenimy sobie udział we wszelkiego rodzaju imprezach wystawienniczych, gdyż stanowią one platformę do spotkań z przedstawicielami danej branży, w tym obecnymi i przyszłymi klientami. W tym kontekście było nam bardzo miło zaprezentować nasze portfolio z obszaru Metal Deco na targach Euro CanTech, wprowadzając jednocześnie na rynek nowe serie farb, dedykowane temu segmentowi rynkowemu. Posiadając tak szeroką ofertę chcemy być wiarygodnym partnerem i preferowanym dostawcą farb dla producentów puszek z nadrukiem, poszukujących nowych metod ich dekorowania i wzbogacania”.

 

Źródło: Sun Chemical