Na targach Labelexpo 2017 w Brukseli, firmy Sun Chemical oraz acpo, ltd. zaprezentują swoją rozszerzoną ofertę, promującą inteligentne i tanie rozwiązania w dziedzinie druku wąskowstęgowego i przetwarzania opakowań elastycznych.

Sun Chemical oraz acpo, ltd. zacieśniają współpracę!

Sun Chemical, czołowy producent farb drukarskich i acpo, ltd., największy dostawca elastycznych folii powlekanych, w roku 2016 nawiązały współpracę w celu zaspokojenia rosnącego popytu ze strony właścicieli marek i przetwórców opakowań elastycznych na przezroczyste opakowania zapewniające wysokie parametry barierowe oraz na warstwy metalizowane o dużych właściwościach barierowych (zastąpienie folii).

W związku z tym faktem obie firmy podjęły współpracę na rzecz opracowania folii powlekanych do druku wąskowstęgowego i na rynek etykiet, a wspólnie opracowane folie planują zaprezentować po raz pierwszy na targach Labelexpo 2017, odbywających się w dniach 25 - 28 września 2017 r. w Brukseli w Belgii.

Łącząc folie samozwijające firmy acpo z lakierami SunBar® Aerobloc firmy Sun Chemical z barierą tlenową, każdy zakład drukujący etykiety, który dysponuje urządzeniem do laminacji, będzie mógł zadrukować folie, a następnie przetwarzać je w woreczki, torebki i folię zawijającą do pakowania produktów wrażliwych na tlen, takich jak: orzechy, przekąski, posiłki pakowane, mięso, ser, przyprawy czy karma dla psów. Będzie można tego dokonać bez konieczności inwestowania w nowe maszyny. Lakier Aerobloc z barierą tlenową zostanie nałożony bezpośrednio na folię acpo, co oznacza, że proces będzie tak samo łatwy, jak przy wykorzystaniu folii standardowej. 

Lakiery SunBar Aerobloc z barierą tlenową nie zawierają chloru, są łatwe w recyklingu i cechuje je bardzo duża odporność na pękanie pod wpływem zginania, co w innym przypadku prowadzi do utraty właściwości barierowych opakowania. Zapewniają również wytwórcom tanie, trwałe folie nienaruszające równowagi ekologicznej, które pomagają w zachowaniu świeżości produktów na półce, tworząc gładką, szczelną i elastyczną warstwę, która może zostać łatwo zadrukowana farbami, a następnie laminowana różnego rodzaju foliami wtórnymi. Folie z acpo ltd. powlekane lakierami SunBar pozwalają dostarczyć przetwórcom produkt o przezroczystej strukturze i wysokich parametrach barierowych.

Michel Vanhems, Menedżer Produktu w zakresie Lakierów Funkcjonalnych w firmie Sun Chemical, komentuje:

- "Współpracujemy z acpo już prawie rok, obecnie dostarczamy tej firmie lakiery SunBar® Aerobloc z barierą tlenową. Po sukcesie, jakim w tym okresie okazało się powlekanie lakierem i dostarczanie różnych folii dla przetwórców opakowań elastycznych, dzisiaj mamy przyjemność zaoferować folie powlekane przeznaczone do druku wąskowstęgowego. Elastyczne opakowania w druku wąskowstęgowym to bardzo ważny, rozwijający się trend. Jednak również tradycyjne zakłady drukujące etykiety szukają możliwości odniesienia korzyści na tym obszarze w ramach całkowicie odmiennych zastosowań. Może to przyczynić się do powstania problemów w zarządzaniu strukturą laminatu. Dzięki współpracy z acpo, ltd. możemy uprościć ten proces, wprowadzając kompleksowe rozwiązanie do wielu zastosowań związanych z drukiem wąskowstęgowym".

Obecnie dostępna jest jedna folia powlekana paco z lakierami SunBar Aerobloc z barierą tlenową, jednak w planach jest rozszerzenie linii produktów powlekanych z barierą.

Na targach Labelexpo 2017 firma Sun Chemical zaprasza wszystkich zainteresowanych na swoje stoisko 5E45, gdzie będzie można uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat współpracy obu firm.

 

Źródło: Sun Chemical