Bioodnawialne rozwiązania – takie jak wodne, proekologiczne farby SunVisto AquaGreen – znajdą się w centrum ekspozycji firmy Sun Chemical podczas konferencji Sustainability in Packaging 2019. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-6 marca br. w Chicago.

Sun Chemical: Rozwiązania bioodnawialne na konferencji Sustainability in Packaging 2019


Według zapewnień firmy Sun Chemical, jej proekologiczne rozwiązania bazują na recepturze uwzględniającej znacząco wyższy udział bioodnawialnych żywic. To zaś – zdaniem producenta – czyni je bardziej atrakcyjnymi w kontekście wielu aplikacji opakowaniowych, gdzie wykorzystywane są podłoża papierowe, oraz oczekiwań klientów (zwłaszcza z sektora dóbr konsumpcyjnych), poszukujących rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. 

- „Nasza firma koncentruje się na dostarczaniu klientom innowacyjnych rozwiązań, które wychodzą naprzeciw rynkowemu zapotrzebowaniu na proekologiczne opakowania – mówi Penny Holland, wiceprezes ds. marketingu globalnego produktów farbowych oraz komunikacji globalnej Sun Chemical. – Z przyjemnością zaprezentujemy szerokiemu audytorium konferencji Sustainability in Packaging 2019 nasze farby z serii Visto AquaGreen, jak również inne bioodnawialne produkty. Pokażemy przy tym, w jaki sposób marki mogą uzyskiwać duże korzyści oraz zamierzone cele w kontekście proekologiczności i energooszczędności swoich działań, stosując właściwe, w pełni odnawialne farby opakowaniowe”.

Do dyspozycji uczestników konferencji będą m.in. egzemplarze specjalnego wydawnictwa przygotowanego przez Sun Chemical – „Going Beyond Environmental Claims” („Wykraczając poza aspekty środowiskowe”). Broszurę można również pobrać ze strony internetowej firmy www.sunchemical.com/natural/.

 

Odnawialne, kompostowalne, proekologiczne

Wodne farby SunVisto AquaGreen to odpowiedź firmy Sun Chemical na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania proekologiczne. Ich receptura uwzględnia znacząco wyższą zawartość bioodnawialnych żywic. Jak zapewnia producent, farby te zapewniają wysoką jakość i wydajność przy aplikowaniu na różnego rodzaju opakowania bazujące na papierze, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli marek działających m.in. na rynkach restauracyjnym i sprzedaży detalicznej. Więcej informacji na temat farb SunVisto AquaGreen można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com/natural.

Produkowane przez Sun Chemical farby wodne to także odpowiedź firmy na rosnący popyt na tego typu rozwiązania używane przy produkcji opakowań giętkich, m.in. z zastosowaniem podłoży polietylenowych i polipropylenowych oraz strukturalnych (z udziałem laminatów). Farby SunVisto, przeznaczone do zadrukowywania podłoży papierowych i kartonowych wykazują się wysoką stabilnością względem pH, umożliwiając drukowanie z odpowiednim kryciem i wydajnością. Dzięki niskiemu poziomowi emitowanych podczas produkcji wolnych związków organicznych (VOC), spełniają kryteria CONEG (Coalition of Northeastern Governors). Jak zapewnia producent, cechują się wysokim poziomem lepkości oraz stabilności w produkcji poligraficznej, spełniając wymagania drukarń w kontekście zadrukowywania różnego typu podłoży.

 

Polityka zrównoważonego rozwoju Sun Chemical 

 Sun Chemical oferuje liczne proekologiczne produkty i usługi stworzone, by wspierać klientów w osiąganiu zaplanowanych przez nich celów związanych z polityką zrównoważonego rozwoju. Polityka firmy bazuje na zasadzie, według której energooszczędność jest osiągana przy dostarczeniu ekonomicznie konkurencyjnych dóbr i usług, które z jednej strony satysfakcjonują klienta i jego potrzeby, podnosząc jakość życia konsumentów, z drugiej – systematycznie redukują niekorzystny wpływ na środowisko naturalne oraz obniżają udział surowców pierwotnych w całym cyklu życia produktu. Więcej informacji na temat realizowanej przez Sun Chemical polityki środowiskowej można znaleźć na stronie www.sunchemical.com/sustainability/

 

Dowiedz się więcej o konferencji Sustainability in Packaging 2019

 

Źródło: Sun Chemical