Inspiracją, dla powstania nowego, pełnego ożywczych nut drzewnych i wodnych, zapachu dla mężczyzn “Boss Pure” była energia wodospadów oraz czystość i błękit wody. Flakon nowego zapachu w wyraźny sposób nawiązuje do nowoczesnej kaskady wodnej. Surowy, prostokątny kształt o płaskich wyrazistych krawędziach, łączy w sobie przejrzystość szkła z siłą metalu. Szklany flakon nowego zapachu zwieńczony jest nasadką wykonaną z tworzywa DuPont™ Surlyn® PC2000.

Ten polimer firmy DuPont to doskonałe połączenie istotnych zalet w projektowaniu i produkcji opakowań. Posiada kryształową przezroczystość i przy bardziej wnikliwym spojrzeniu, pozwala dostrzec srebrzystą podstawę, podkreślając w ten sposób harmonię całej bryły nowego flakonu. “Oprócz odporności i obojętności chemicznej na działanie perfum, Surlyn® gwarantuje także bardzo wysoką jakość oraz trwałość opakowania, a przez to pozytywnie wpływa na wizerunek produktu i całej marki.” – podkreślił Michel Decodts, Project Manager w DuPont Packaging & Industrial Products. „Pomimo kontaktu z rozpylanym kosmetykiem, na nasadce nie pozostają ani odciski palców, ani zacieki, co zdarza się w przypadku zastosowania innych przezroczystych tworzyw.”

Lita nasadka wytwarzana jest przez formowanie wtryskowe w jednym etapie produkcyjnym. Producentem jest firma Auriplast (Qualipac Group) z Aurillac we Francji. “Rozwiązanie, które zaoferowaliśmy polega na zatrzaskowym przymocowaniu lakierowanej na srebrno podstawy, wykonanej z ABS, do przezroczystego elementu z tworzywa Surlyn®". - wyjaśnił Eric Lafargue z Qualipac. “W tym przypadku uniknęliśmy konieczności użycia kleju, a zatem nie ma ryzyka wystąpienia jakichkolwiek potencjalnych pozostałości, które mogłyby zakłócać przejrzystość nasadki.” Pomimo odmiennych właściwości mechanicznych obu elementów, firmie Qualipac udało się nie tylko doskonale zapanować nad rozbieżnościami w specyfice materiałów, ale także idealnie dobrać barwę metalicznych części nasadki oraz flakonu.

DuPont Packaging and Industrial Polymers to światowej klasy producent wysokiej jakości tworzyw, stosowanych przy produkcji opakowań oraz w innych dziedzinach przemysłu. Najbardziej znane produkty oparte na kopolimerach etylenu to między innymi Surlyn® stosowane w opakowaniach i innych gałęziach przemysłu, kleje Bynel®, tworzywa produkowane na bazie poliamidu amorficznego Selar® PA, kopolimery kwasowe Nucrel®, kopolimery EVA Elvax®, Elvaloy®, Elvaloy AC® , dodatki Entira™ oraz Fusabond®.

DuPont to światowy koncern oferujący produkty oraz usługi stworzone w oparciu o naukowe osiągnięcia. Firma została założona w roku 1802. DuPont wykorzystuje osiągnięcia naukowe do opracowywania trwałych i praktycznych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu, bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzi na całym świecie. DuPont działa w ponad 70 krajach, oferując szeroką gamę innowacyjnych produktów i usług w różnych obszarach takich jak: rolnictwo i przemysł spożywczy, budownictwo, transport i komunikacja.


Źródło: ''