Coraz więcej producentów opakowań kosmetyków zauważa szerokie możliwości Surlynu jako tworzywa do wykonania niepowtarzalnego opakowania - szczególnie dla asortymentu z "wyższej półki". Producenci zwracają uwagę na przeźroczystość, jakość wykonania i cenę tworzywa konkurującą z cenami szkła, które nie daje tylu możliwości dla projektantów.

Najważniejsze korzyści płynące z wykorzystania Surlynu to:

- Wysoka przeźroczystość Surlinu w porównaniu do przeźroczystości szkła.

- Coraz większa doskonałość metod przetwarzania tego trudnego w przetwórstwie i recyrkulacji tworzywa. Udoskonalono technologie wtryskiwania i form (ich chłodzenia), dzięki czemu możliwe są do uzyskania kształty i geometria produktów nieosiągalna przy wykorzystaniu szkła.

- Większa kreatywność dla projektanta, który nie jest ograniczony prostymi kątami i ostrymi krawędziami jak ma to miejsce w przypadku szkła. Projektant ma także możliwość zastosowania efektu zmiennej grubość ścianek i wymiarów przedmiotu. - Szerokie możliwości w zakresie kolorowania tego tworzywa. Detale wykonane z surlynu mogą być przeźroczyste na większości powierzchni a jednocześnie posiadać zabarwienia na niektórych krawędziach.

- Bezproblemowa możliwość łączenia surlynu z metalem.

- Cena materiału oraz wykonania detali jest około 30-40% niższa w porównaniu do kosztów wytworzenia detali szklanych.


Źródło: ''