Firma SUWARY Packing - jeden z wiodących w kraju producentów opakowań z tworzyw sztucznych przeznaczonych do pakowania materiałów niebezpiecznych, rozszerza swoją ofertę o opakowania wykonane w technologii wielowarstwowej, znanych często pod nazwą opakowań typu CO-EX.

Już począwszy od 2005 r. w SUWARY Packing wytwarzane będą butelki o właściwościach barierowych. Początkowo będą produkowane opakowania o pojemności 0,5l i 1l składające się z czterech warstw, w tym warstwy barierowej. Opakowania znajdą swoje zastosowanie głównie z przeznaczeniem na substancje agresywne, rozpuszczalniki, chemię budowlaną.
Szeroko stosowane mogą być także w przemyśle agrochemicznym z uwzględnieniem środków ochrony roślin.
Wprowadzane przez SUWARY opakowania wielowarstwowe mają uzupełniać ofertę opakowań małych, maksymalne redukując przenikanie gazów przez ścianki a tym samym zachowujących niezmienioną pojemność - bez efektu "ubytku" zawartości.

Zastosowane w technologii wielowarstwowej tworzywa sztuczne łączą prostą możliwość obróbki charakterystyczną dla termoplastów z właściwościami wysokobarierowymi. Wysoka barierowość wprowadzanych przez SUWARY Packing od 2005 roku opakowań umożliwiać będzie prawdziwe innowacje w zastosowaniach, które z reguły są niedostępne dla tworzyw sztucznych.

Stosowanie opakowań wielowarstwowych w przemyśle spożywczym ma na celu zablokowanie dostępu tlenu i substancji zapachowych - zmniejszenia przenikania gazów do wnętrza opakowania, co przyczynia się to do zachowania oryginalnego smaku i zapachu produktu.
Ze względu na wspomnianą skuteczną ochronę przed dostępem do zawartości substancji aromatycznych oraz chemicznych opakowania wykonane tą technologią bardzo dobrze sprawdzają się również w zastosowaniach farmaceutycznych, kosmetycznych, medycznych.
Cechy takie jak niska przepuszczalność gazów oraz wysoka odporność chemiczna sprawiają, że technologia wielowarstwowa znajduje zastosowanie głównie dla opakowań zawierających substancje chemiczne. Powszechnie technologia wykorzystywana jest w zbiornikach paliwowych, gdyż zapewnia bardzo niską emisję składników lotnych paliwa.
Dzięki właściwościom tworzyw barierowych dla osiągnięcia pożądanego działania, wystarcza niewielka grubość materiału. W przypadku zastosowania opakowań wielowarstwowych w porównaniu z opakowaniami monowarstwowymi - zachowującymi te same wartości przenikania przez ścianki - można zmniejszyć ogólne zużycie tworzyw sztucznych i w ten sposób masę samego opakowania.

Osiągnięte przy zastosowaniu wyżej opisanej technologii wymierne korzyści to m.in. zmniejszenie obciążenia środowiska naturalnego oraz kosztów ponoszonych na rzecz opłaty produktowej ściśle związanej z wagą opakowania.


www.suwary.com.pl
Źródło: ''

Komentarze

 • Co z zamknięciem

  Czy zamknięcia będą miały membranę do zgrzewu indukcyjnego czy też barierowość zamknięcia osiągnięta będzie w inny sposób?

 • Do pytania: Co z zamknięciem?

  Pragniemy poinformować, że w ofercie znajdą się opakowania pod zamknięcie z gwintem o średnicy fi 28 mm - NAKRĘTKA BEZPIECZNA lub zwykła z opaską plombującą (przy tej średnicy nie przewidujemy w chwii obecnej zastosowania nakrętki z uszczelką indukcyjną, oraz opakowania pod nakrętki fi 38 mm i 45 mm, które będą zaopatrzone w uszczelki indukcyjne.

 • jakiego typu stosowane są nakretki

  jakie typu stosowane sa nakretki, czy firma produkuje je sama czy kupuje?

 • Odp.na pyt."Jakiego typu stosowane są nakrętki?"

  Witam serdecznie i dziękuję za pytanie. Do butelki wielowarstwowej o pojemności 0,5l - typ R1 zastosowane będą nakrętki bezpieczne (28mm) typu CRC, na które nasza firma Suwary uzyskała Certyfikat - jako jedyny producent w Polsce. Do butelki wielowarstwowej o pojemności 1l zastosowane będą dwie nakrętki: 38mm zalecana z uszczelką indukcyjną oraz 50mm, zalecana również z uszczelką plombująco-indukcyjną. Firma Suwary produkuje obecnie między innymi nakrętki 28 oraz 38 mm, a już wkrótce również 50mm. Z poważaniem