Suwary S.A., wiodący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych, kontrolowany przez grupę kapitałową Wentworth, wypracował po trzech kwartałach 2010 roku przychody w wysokości blisko 36,84 mln zł, zysk operacyjny wynoszący 2,07 mln zł oraz zysk netto na poziomie 1,74 mln zł.

Suwary po trzech kwartałach - wzrost sprzedaży
Spółka wypracowała po trzech kwartałach wzrost sprzedaży o 14,5 proc., jednak pozostałe wyniki pozostały pod wpływem niekorzystnych warunków rynkowych, takich jak wzrost cen surowców wykorzystywanych przy produkcji opakowań z tworzyw sztucznych oraz wzrost kursów walut.

Suwary dynamicznie zwiększają swoją obecność na perspektywicznym rynku opakowań z tworzyw sztucznych. W III kwartale 2010 roku spółka zakupiła 80 proc. udziałów spółki Kartpol, jednego z czterech największych w Europie producentów opakowań do silikonu dla branży budowlanej oraz aktywa produkcyjne spółki Unipet, dzięki którym wzmocniona zostanie produkcja butelek PET w Spółce.

Suwary zamierzają skupić się na produkcji specjalnych opakowań z tworzyw sztucznych, czyli przeznaczonych dla przemysłu mleczarskiego, do sprzedaży soków i napojów bez konserwantów, przypraw, piwa, chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów toaletowych, które charakteryzują się wyższymi marżami.

Źródło: ''