W miesiącu grudniu ur. SUWARY zostało przyjęte do grona Akademii Marek oraz uhonorowane prestiżowym certyfikatem uwiarygodniającym pozycję firmy na rynku.

Akademia Marek jest sposobem na wyłanianie przywódców gospodarki - markowych firm, które będą inspiracją dla tysięcy polskich przedsiębiorców i milionów Polaków.

Promotorami programu Marka dla Polski są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki i Pracy Jerzy Hauser. Certyfikat Marki Firmowej, ma na celu propagowanie znaczenia marki firmy wśród klientów krajowych i zagranicznych. Certyfikacja obejmuje marki istniejące już na rynku, których pozycja została zauważona przez Instytut Marki Polskiej.

W dokumencie certyfikacyjnym czytamy:

"Instytut Marki Polskiej jako realizator Programu Przywrócenia Roli i Znaczenia Marek Firmowych Handlowych w Polsce Marka-Markom działając z upoważnienia Ministra Gospodarki i Pracy oraz Krajowej Izby Gospodarczej po przeprowadzeniu procedury certyfikacyjnej potwierdza i zaświadcza, że Firma SUWARY S.A. posiada niezbędne atrybuty Marki Firmowej i cieszy się w Polsce reputacją uzasadniającą udział w Akademii Marek."
Źródło: ''