Targi PAKFOOD wpisują się w potrzeby producentów i odbiorców opakowań do żywności, uzupełniając ofertę organizowanych w cyklu dwuletnim Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK. Trzecia edycja spotkania sektora opakowań spożywczych odbędzie się w dniach 12-15 września 2011 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

ŚWIEŻE SPOSOBY PAKOWANIA
Dynamiczny rozwój branży spożywczej i opakowaniowej
Ponad 65% opakowań przeznaczonych jest dla przemysłu spożywczego. Światowe zapotrzebowanie na opakowania do żywności tj. na pojemniki z tworzyw sztucznych, torby, torebki będzie wzrastać w najbliższych latach o 3,8 proc. rocznie i w roku 2013 uzyska 115 miliardów dolarów. Na aktualne trendy w dziedzinie opakowań spożywczych wpłynęły m.in. zmiana zachowań konsumenckich, nowe rozwiązania technologiczne oraz wzrost zainteresowania zrównoważonym rozwojem rynku. Odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowania rynku na nowoczesne rozwiązania w dziedzinie opakowań spożywczych są poznańskie targi PAKFOOD, które stanowią arenę prezentacji światowych trendów we wzornictwie i technologii produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego.PAKFOOD 2009
Podczas drugiej edycji targów PAKFOOD w 2009 roku wystawcy z 14 krajów (m.in. z Czech, Danii, Francji, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch) zaprezentowali w Poznaniu najnowsze rozwiązania opakowaniowe dla różnych sektorów branży spożywczej. Ekspozycję wystawców targów PAKFOOD oraz odbywających się równolegle targów Polagra–Tech, Polagra–Food i Gastro Trendy odwiedziło ponad 25 000 zwiedzających z całego świata. Na targach akredytowało się ponad 300 dziennikarzy, prasy branżowej i specjalistycznej, codziennych gazet ogólnopolskich i lokalnych, co znalazło swoje odzwierciedlenie w licznych relacjach z wydarzeń targowych.

Prezentacja najważniejszych obszarów branży opakowaniowej
Targi PAKFOOD 2011 będą okazją do spotkania się w gronie profesjonalistów zainteresowanych nawiązaniem współpracy biznesowej z firmami oferującymi szeroki asortyment nowoczesnych produktów i usług dla branży opakowań spożywczych tj.:
opakowania: surowce i półprodukty do produkcji opakowań spożywczych, materiały opakowaniowe, gotowe opakowania spożywcze i pomocnicze środki opakowaniowe, projektowanie opakowań
maszyny: maszyny i urządzenia pakujące, maszyny do produkcji opakowań, maszyny znakujące i etykietujące, projektowanie maszyn pakujących
doradztwo techniczne

Profesjonalni zwiedzający
Multidyscyplinarnej ekspozycji wystawców towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń skierowany do zwiedzających zawodowo związanych z branżą. Są wśród nich m.in.: przedstawiciele przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych i firm handlowych branży spożywczej tj. producenci wyrobów spożywczych i napojów, hurtownicy branży spożywczej i opakowaniowej, przedstawiciele zakładów przetwórstwa mięsnego, rybnego i owocowo-warzywnego oraz sieci handlowych.

Targi innowacji
PAKFOOD to cenione forum prezentacji najnowszych rozwiązań i technologii, które mają swoją premierę podczas targów w Poznaniu. Pełna lista nowości targowych będzie szeroko promowana m.in. w przewodniku dla zwiedzających oraz na stronie internetowej organizatora www.pakfood.pl

Merytoryczne kompendium wiedzy
Targi PAKFOOD 2011 dostarczą także wielu okazji do zdobycia wiedzy na temat kondycji branży oraz wymiany doświadczeń podczas licznych konferencji i seminariów tematycznych, a także konkursów i wystaw odbywających się na przestrzeniach specjalnych, organizowanych we współpracy z partnerami branżowymi. Niewątpliwie bogaty program wydarzeń towarzyszący ekspozycji wystawców stanowi, oprócz prezentacji nowości technologicznych, stanowi magnes przyciągający do Poznania szerokie grono profesjonalistów.

Korzystny efekt synergii
Dodatkowym atutem targów PAKFOOD jest efekt synergii z odbywającymi się w tym samym czasie największymi targami branży spożywczej w tej części Europy: Międzynarodowymi Targami Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, Międzynardowoymi Targami Gastronomii Gastro Trendy oraz Międzynarodowymi Targami Technologii Spożywczych Polagra-Tech, które stanowią okazję do spotkania producentów opakowań oraz producentów żywności.

Prestiżowe wyróżnienia MTP
Najlepsze produkty targów PAKFOOD charakteryzujące się innowacyjnymi rozwiązaniami i wysoką jakością zostaną nagrodzone Złotym Medalem MTP, a konkurs Acanthus Aureus wyłoni zwycięzców uhonorowanych za stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy.

Zapraszamy do odwiedzenia: www.pakfood.pl
Źródło: ''