Targi PAKFOOD wpisują się w potrzeby producentów i odbiorców opakowań do żywności, uzupełniając ofertę organizowanych w cyklu dwuletnim Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK. Trzecia edycja spotkania sektora opakowań spożywczych odbędzie się w dniach 12-15 września 2011 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

ŚWIEŻE SPOSOBY PAKOWANIA  na targach PAKFOOD 2011
Dynamiczny rozwój branży spożywczej i opakowaniowej
Ponad 65% opakowań przeznaczonych jest dla przemysłu spożywczego. Światowe zapotrzebowanie na opakowania do żywności będzie wzrastać w najbliższych latach o 3,8 proc. rocznie i w roku 2013 uzyska wartość 115 miliardów dolarów. Odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowania rynku na nowoczesne rozwiązania w dziedzinie opakowań spożywczych są poznańskie targi PAKFOOD, które stanowią arenę prezentacji światowych trendów techniki pakowania, technologii produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego i ich wzornictwa. „Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD są z pewnością interesującym miejscem spotkań i rozmów o przyszłości sektora opakowań spożywczych oraz forum nowoczesnych rozwiązań obejmujących opakowania, maszyny oraz doradztwo techniczne skierowanych do ściśle zorientowanej grupy odbiorców” - mówi Anna Lemańska, dyrektor targów PAKFOOD.

Profesjonalni zwiedzający
Multidyscyplinarnej ekspozycji wystawców towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń skierowany do zwiedzających zawodowo związanych z branżą. Są wśród nich m.in.: przedstawiciele przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych i firm handlowych branży spożywczej tj. producenci wyrobów spożywczych i napojów, hurtownicy branży spożywczej i opakowaniowej, przedstawiciele zakładów przetwórstwa mięsnego, rybnego i owocowo-warzywnego oraz sieci handlowych.

Innowacje i bezpieczeństwo
Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów targów we współpracy z partnerami branżowymi znajdą się m.in. seminaria dedykowane aktualnym zagadnieniom przemysłu opakowaniowego w Polsce przygotowane przez Polską Izbę Opakowań oraz Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań. Tematem tegorocznych prelekcji będą innowacje mające zastosowanie w opakowaniach, jak i w całej branży. Uczestnicy seminariów zostaną zapoznani z zasadami funkcjonowania i możliwościami praktycznego wykorzystywania centralnego katalogu internetowego swoich produktów „Moje GS1” oraz mobilnego systemu informacji o swoich produktach „MOBIT GS1”. Podczas wykładów zostaną zaprezentowane także metody tworzenia i korzystania z etykiety logistycznej GS1 – nowoczesnego łącznika informacji w łańcuchu dostaw, tak aby przynosiła firmie opakowaniowej maksymalne efekty. Program PAKFOODU wzbogacą także prezentacje firm. Swoją kolejną już odsłonę będzie miał również Dzień Opakowań, który stanowi okazję do refleksji na temat roli i znaczenia opakowań w życiu człowieka.

Wydawnictwo Polski Drukarz przygotuje konferencję Innowacyjne Opakowania stanowiącą forum wymiany doświadczeń z zakresu innowacyjności, trendów i możliwości w dziedzinie opakowań pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań, a przedstawicielami drukarń opakowaniowych i studiów graficznych projektujących opakowania oraz ich klientami m.in. z branży farmaceutycznej, kosmetycznej, spożywczej.

Natomiast celem konferencji „Bezpieczne opakowanie” zorganizowanej przez wydawnictwo Alfa-Print będzie przybliżenie wymogów dotyczących produkcji opakowań i oczekiwań zleceniodawców, a także prezentacja technologii umożliwiających jej realizację oraz wymiana doświadczeń z rynkowymi liderami. Jedną z poruszanych tematyk będzie zagadnienie migracji farb i lakierów. Nie zabraknie również omówienia technologii pozwalających na produkcję opakowań bezpiecznych dla konsumenta.

Termin: 12-15 września 2011
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zarejestruj się i kup on-line tańszy bilet wstępu na www.mtp24.pl

Zapraszamy do odwiedzenia: www.pakfood.pl