System pakowania próżniowego dla mięsa Cryovac Darfresh® z efektem “skin” firmy Sealed Air pozwala uzyskać wyższą wydajność pakowania w systemie Case-Ready oraz uzyskać gotowe produkty o najwyższej jakości i długim okresie trwałości, niezwykle istotnym w handlu detalicznym.

GF Carni to jedne z największych zakładów mięsnych we Włoszech, produkujące najwyższej klasy wyroby ze świeżego mięsa, wędliny, przetwory mięsne oraz mięsa marynowane dla sieci handlowych i firm gastronomicznych.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat firma znacznie rozwinęła swoją działalność, m.in. dzięki wprowadzeniu systemu Cryovac® Case-Ready firmy Sealed Air do centralnego pakowania mięsa w atmosferze ochronnej (MAP). Pragnąc uzyskać bardziej zróżnicowaną ofertę handlową i zwiększyć wydajność produkcji, GF Carni jako pierwsza firma we Włoszech wprowadziła system Cryovac Darfresh® z efektem „skin” do pakowania próżniowego świeżego mięsa premium, przeznaczonego do sprzedaży detalicznej.

System pakowania próżniowego Cryovac Darfresh® z efektem “skin” firmy Sealed Air pozwala uzyskać wyższą wydajność pakowania w systemie Case-Ready oraz gotowe produkty o najwyższej jakości i długim okresie trwałości, niezwykle istotnym w handlu detalicznym. Opakowanie jest bezpieczne i szczelne, dzięki czemu gotowy produkt dociera do konsumenta w doskonałym stanie – bez względu na odległość zakładu mięsnego od końcowego odbiorcy, a ponadto jest higieniczne i odporne na wycieki, co umożliwia pionową ekspozycję produktu w sklepie. Folia ściśle przylega do mięsa niczym “druga skóra”, dopasowując się dokładnie do jego kształtu co sprawia, że ma ono wyjątkowo atrakcyjny wygląd przyciągający uwagę konsumentów. Ponadto, technologia ta umożliwia dojrzewanie świeżego mięsa w opakowaniu, co korzystnie wpływa na jego kruchość i walory smakowe. Natomiast liczne opcje nadruku i komunikowania marki producenta tworzą jeszcze więcej możliwości wyróżnienia oferty handlowej.

Zarząd GF Carni szybko dostrzegł atuty nowego opakowania. “Nowy system sprawił, że nasza współpraca z klientami stała się łatwiejsza dzięki temu, że możemy im zaoferować opakowane mięso najwyższej jakości, gotowe do ekspozycji na półce w sklepie” – wyjaśnił Francesco Cifariello, dyrektor generalny GF Carni. “Dzięki technologii pakowania Cryovac®, możemy oferować produkt o doskonałej relacji ceny do jakości” – dodał.

Zakłady mięsne GF COMMERCIO CARNI SpA powstały w latach 50. w Rzymie. Pierwotnie był to rodzinny sklep mięsny działający w centrum Rzymu. Z czasem stał się częścią kompletnie wyposażonego zakładu mięsnego dostarczającego swoje wyroby do nowoczesnych sieci handlowych dzięki najnowocześniejszym procesom produkcji i technologiom pakowania. GF Carni jest obecnie jednym z największych dystrybutorów i dostawców mięsa we Włoszech. Szeroka oferta firmy obejmuje wyroby ze świeżego mięsa, w tym z wieprzowiny i drobiu, wędzonki, przetwory mięsne, a także mięsa marynowane dla nowoczesnych konsumentów. Produkty GF Carni wyróżniają się wyjątkową świeżością i tradycyjnym smakiem, przy jednoczesnej gwarancji jakości i kontroli całego procesu nowoczesnej produkcji. Zakłady GF Carni zajmują powierzchnię 3 000 m2 i znajdują się w Setteville di Guidonia pod Rzymem. Firma zatrudnia 100 pracowników, a jej produkcja wynosi średnio 50 000 paczek dziennie. Roczny obrót w 2005 roku wyniósł 34 miliony euro. Stały wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich pięciu lat pozwolił firmie GF Carni na znaczne inwestycje w najnowsze technologie w celu zapewnienia dalszego rozwoju. Główną siłę firmy stanowi jej innowacyjne podejście zarówno do procesów produkcyjnych, jak i do samych produktów, poparte zrównoważonym R&D. Aby dowiedzieć się więcej o firmie GF Carni, zapraszamy na stronę: www.gfcommerciocarni.it

System pakowania próżniowego Cryovac Darfresh® z efektem ścisłego przylegania typu “skin” (Vacuum Skin Packaging - VSP) obejmuje szeroką gamę górnych i dolnych folii o właściwościach barierowych. Gwarantuje on najwyższe bezpieczeństwo i hermetyczność zgrzewów. Wyjątkowy efekt „drugiej skóry”, dokładnie doapsowujący się do naturalnego kształtu produktu, dostarcza konsumentom opakowanie o wyróżniającym się, atrakcyjnym wyglądzie. Inne zalety to: możliwość pionowej ekspozycji na półce dzięki temu, że opakowania te są odporne na wycieki, oraz świetnie zachowany smak mięsa.

Folie Cryovac Darfresh® mają możliwość umieszczenia na nich nadruku, co pozwala na skuteczniejsze przekazanie informacji o produkcie i stwarza lepsze możliwości brandingu. Oferta systemu Cryovac Darfresh® obejmuje także liczne innowacje: górna folia z nadrukiem do produktów o niskim profilu, dolne folie piankowe, funkcje łatwego otwierania i łatwego zdejmowania folii dla większej wygody konsumentów, łatwo odchodząca folia Cryovac Darfresh® umożliwiająca przywrócenie w pełni naturalnej barwy mięsa oraz folie do stosowania w mikrofali – idealny proces do bieżącego dojrzewania mięsa dla uzyskania większej kruchości.

FIRMA SEALED AIR

Cryovac® oraz Darfresh® to zarejestrowane znaki handlowe Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1,000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie. Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''