Firma Zip-Pak promuje nową serię zamknięć strunowych nieprzepuszczających cieczy: Leak-Proof przeznaczoną do opakowań giętkich.

Zamknięcia umożliwiają opakowywanie produktów spożywczych zawierających płyny, zapobiegają wyciekom i ograniczają kontakt żywności z powietrzem podczas wielokrotnego otwierania. Sprawdzają się w przypadku produktów mrożonych, dań z sosem czy marynowanego mięsa pakowanego w foliowe woreczki. Zabezpieczają je w opakowaniu i ograniczają wyciekanie płynów na półkę sklepową albo do lodówki.

Po otwarciu zippera ciśnienie wywierane przez zawartość woreczka pozwala specjalnie zaprojektowanemu profilowi połączyć się, tworząc hermetyczne zamknięcie, które może nawet utrzymywać próżnię.


Nowe zamknięcie ułatwia otwieranie i ponowne zamykanie dań z sosem czy marynowanym mięsem

Zamknięcie Leak-Proof zamyka szczelnie folie laminowane oraz polietylenowe. Można je aplikować na maszynach typu form-fill-seal, w urządzeniach termoformujących i produkujących wstępnie przygotowane torebki stojące oraz, co istotne, także na istniejących maszynach przystosowanych do nakładania zamknięć strunowych - po nieznacznych modyfikacjach.


Seria opatentowanych zamknięć opakowań elastycznych firmy Zip-Pak

Źródło: www.zippak.com, Packaging Polska
Źródło: ''