30 grudnia 2016 roku firma Piab przejęła szwedzką firmę Vaculex, czołowego producenta podnośników opartych na technologii próżniowej. Transakcja ta umożliwia firmie Piab wyjście naprzeciw globalnym trendom w zakresie automatyzacji i produktywności.

Szwedzka firma Vaculex przejęta przez spółkę Piab

Vaculex to firma z trzydziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży ergonomicznych systemów podnośnikowych do wielu zastosowań, używanych m.in. przy obsłudze, pakowaniu i rozmieszczaniu bagaży, a także w powiązanych procesach logistycznych.

Oferty firm Piab i Vaculex wzajemnie się uzupełniają. Obie firmy mają silne marki i cieszą się uznaniem w dziedzinie tworzenia czołowych platform technologicznych, a także innowacji, bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów.

Firma Piab posiada 13 biur sprzedaży i ponad 900 partnerów biznesowych, co gwarantuje odpowiedni zasięg geograficzny i obecność we właściwych segmentach biznesowych.

Firma Vaculex zapewnia ofertę produktów wysokiej jakości, która ma silną pozycję w docelowych segmentach rynku dzięki sieci biur sprzedaży i dystrybutorów.

Powstała w wyniku połączenia spółka będzie silniejszym partnerem dla klientów na całym świecie dzięki poszerzeniu oferty produktów i wspólnej specjalistycznej wiedzy o globalnym zasięgu.

- „Jesteśmy pewni, że to idealne połączenie. Nasi partnerzy na całym świecie wielokrotnie zgłaszali zapotrzebowanie na produkty podobne do oferowanych przez firmę Vaculex. Ten sektor rynku przeżywa gwałtowny wzrost w związku z coraz większą automatyzacją procesów ręcznego podnoszenia. Bardzo nas cieszą perspektywy rozwoju i możliwości wynikające z połączenia firm" — mówi Anders Lindqvist, dyrektor naczelny grupy Piab.

- „Długa tradycja stosowania innowacyjnych technologii próżniowych firmy Piab i jej globalny zasięg w połączeniu z ofertą nowatorskich produktów firmy Vaculex pozwolą nam stać się nowym, silniejszym partnerem biznesowym. Jesteśmy głęboko przekonani, że ta nowa spółka będzie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku. Bardzo mnie cieszy perspektywa pracy we wspólnej grupie" — podsumowuje Ronny Holmsten, dyrektor naczelny firmy Vaculex.

 

Więcej o Piab

 

Źródło: Piab