Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym firma Sealed Air Cryovac może zaoferować współczesnym wymagającym konsumentom nową, wygodną tackę do kuchenki mikrofalowej. Wyróżnia się ona umieszczoną wewnątrz unikalną, nasączoną wodą wkładką, pozwalającą w optymalny sposób przygotowywać dania gotowe na parze. Produkt skierowany został do firm cateringowych i gastronomicznych. Docenią go z pewnością ci konsumenci, którym brakuje czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków w domu.

Nasączona wodą w trakcie procesu pakowania żywności wkłada działa jak zbiornik wodny do wytwarzania pary. Tacka występuje wraz z górną folią barierową do pakowania w zmodyfikowanej atmosferze gazu. Odpowiedniej wielkości otwór umieszczony w folii zakrywającej żywność reguluje nadciśnienie w czasie gotowania. Otwór zasłonięty jest samoprzylepną etykietą, którą konsument zrywa przed umieszczeniem tacki w kuchence mikrofalowej.

Tacka do przygotowywania potraw na parze posiada takie same właściwości barierowe i podobny okres przydatności do spożycia, jak standardowe tacki barierowe z systemem zamykania barierowego. Umożliwia przygotowywanie potraw na parze w kuchence mikrofalowej według różnorodnych przepisów. Posiada standardowy wygląd, gwarantując jednocześnie najwyższe parametry gotowania. Wyposażona w zbiornik wodny zapobiega wysychaniu potraw nie zmieniając jednocześnie walorów smakowych przygotowywanych posiłków.

Tacka do gotowania na parze została zaprojektowana dla dań gotowych, zwłaszcza dań "gotowych do gotowania" i "gotowych do podgrzania", a także składników posiłków. Stanowi również wygodne rozszerzenie rozwiązań Cryovac® Case-Ready do pakowania drobiu, ryb i mięsa wieprzowego dla klientów oferujących swoje produkty na rynku dań gotowych. Może być przeznaczona do pakowania szerokiej gamy zdrowych dań i kombinacji składników, zawierających białko, węglowodany oraz warzywa.
Nowe tacki firmy Cryovac można wykorzystywać w pełnym zakresie na dowolnej maszynie zamykającej. Wymagają one jedynie właściwych urządzeń, takich jak podajnik wody oraz urządzenie do wykonywania otworów i umieszczania etykiet, które można łatwo zainstalować na maszynie zamykającej lub na standardowej maszynie etykietującej. System może być zintegrowany we w pełni zautomatyzowaną linię pakującą (włącznie ze stanowiskiem rozdzielania tacek) w celu uzyskania większej wydajności i lepszych parametrów.

Oprócz standardowej wersji czarnej lub przezroczystej producent oferuje także tacki w innych rozmiarach i kolorach.
Źródło: ''