Włoska firma Delicius zastosowała do dań gotowych z ryb system pakowania Cryovac LidSys®.

Delicius Rizzoli S.p.A. od wielu lat znajduje się w czołówce włoskiego rynku przetworów rybnych, oferując markowe koreczki anchois, sardynki oraz filety z makreli. Firma czerpie z silnej tradycji opartej na dostarczaniu najwyższej jakości wyrobów z owoców morza.

Delicius rozszerzył swoją ofertę o nowe gatunki ryb (łosoś, tuńczyk, dorsz, omułki, małże oraz krewetki), a ostatnio zdecydował się wejść na rynek dań „gotowych do gotowania” („Ready-to-Cook”), w których głównymi składnikami są świeże ryby oraz warzywa (strzępiel, dorada, łosoś, dorsz).

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie i uznaną markę, Delicius bada nowe segmenty rynku, dążąc do zwiększenia zysków i dostępności swoich wyrobów. Mając świadomość potrzeb i oczekiwań ze strony spostrzegawczych nowoczesnych konsumentów, Delicius skoncentrował się na żywności wysokiej jakości, o coraz większej wartości dodanej (m.in. łatwe otwieranie i przygotowywanie) i atutach związanych z nowymi składnikami, zadowoleniem i atrakcyjną prezentacją. Od samego początku opakowanie grało tu główną rolę.

ROZWIĄZANIE

Nowa gama dań rybnych bez konserwantów „gotowych do gotowania” („Ready-to-Cook”) jest sprzedawana pod marką “Oggi Pesce” („Dzisiejsza Ryba”) i została wprowadzona na rynek w drugiej połowie 2005 roku pod słynnym hasłem firmy Delicius “Po prostu najlepsze. Po prostu pyszne.” (“Simply the Best. Simply Delicius”). Aby wybrać najodpowiedniejsze opakowanie do nowych produktów, producent nawiązał współpracę z firmą Sealed Air.

Dążąc do zapewnienia optymalnej ochrony, świeżości i atrakcyjnego wyglądu, zespół wybrał technologię Cryovac LidSys®, polegającą na pakowaniu gotowych produktów w barierowe, czarne tacki piankowe Cryovac® EFT 182 525, zamykane górną folią Cryovac® LID2050 na maszynach Mondini.

Technologia Cryovac LidSys® wykorzystuje cienką, wysoko barierową, transparentną folię o wysokim połysku i o właściwościach zapobiegających osadzaniu się pary wodnej (tzw. „anti-fog”), którą stosuje się do zamykania tacek o właściwościach barierowych metodą zgrzewania.

Szczególne właściwości obkurczania zapewniają opakowanie odporne na wycieki, bez pomarszczeń, i o bardzo atrakcyjnym wyglądzie, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne i o dłuższym okresie trwałości. Płaska powierzchnia na górnej folii tworzy dogodne miejsce do umieszczenia nadruku.

KORZYŚCI

Tacki zamykane górną folią typu LID sprawdziły się doskonale, nadając produktom odpowiednio długi okres trwałości produktu i tworząc szerokie możliwości w zakresie merchandisingu. Dzięki nim, dania gotowe zyskały także atrakcyjny wizerunek. Nowe opakowanie pozwala zachować wysoką jakość, optymalną świeżość i tradycyjny wygląd, preferowany przez konsumentów. W szczególny sposób przyciąga uwagę i wyróżnia się na sklepowych półkach.

“System zamykania tacek w systemie Cryovac LidSys® pomógł nam dotrzymać wobec klientów wszystkie obietnice związane ze świeżością i wysoką jakością naszych produktów. Dzięki temu rozwiązaniu nasze wyroby zachowują długi okres przydatności do spożycia oraz wszelkie właściwości organoleptyczne od etapu produkcji do talerza konsumenta” – powiedział Stefano Capelli, dyrektor ds. marketingu firmy Delicius.

WYNIKI

Wprowadzenie na rynek nowej gamy produktów od razu spotkało się z uznaniem konsumentów, co zachęciło firmę do dalszego rozwoju w tym kierunku. W najbliższych latach Delicius planuje produkcję dań gotowych w oparciu o świeże ryby, dążąc do wydłużenia ich trwałości i usprawnienia dystrybucji. Jednocześnie będzie rozszerzać ofertę o nowe przepisy. Jednym z możliwych obszarów rozwoju jest wprowadzenie dań z ryb i warzyw w opakowaniach do stosowania w mikrofali.

“Jako lider na rynku przetworów rybnych, decydując się na zmianę w kierunku produktów opartych o świeże ryby, poprosiliśmy o wsparcie firmę Sealed Air jako eksperta i firmę cenioną w branży zaawansowanych systemów opakowaniowych” – wyjaśniła Irene Rizzoli, dyrektor zarządzający firmy Delicius, i dodała: „Do doskonałych produktów dodaliśmy doskonałe opakowanie”.

WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE DELICIUS

Delicius Rizzoli S.p.A. z siedzibą w Parmie, jest jedną z największych firm przetwórstwa rybnego we Włoszech. Powstała ponad 30 lat temu jako firma rodzinna. Dzisiaj zatrudnia 35 osób we Włoszech i około 500 na całym świecie. Posiada 5 zakładów produkcyjnych w Europie. Roczny obrót firmy w 2006 r. wyniósł 30 milionów euro (28,5 miliona w 2005 r) a tegoroczny wzrost szacowany jest na około 3%. Produkcja w skali roku wynosi około 2000 ton.

Dzięki stałemu, regularnemu wzrostowi, Delicius utrzymał swój wysoki udział w rynku i pozostaje liderem w segmencie przetworów rybnych (z anchovies, makreli oraz z sardynek). Od kilku lat firma buduje swój wizerunek korporacyjny i swojej marki dzięki wzbogaceniu oferty o gotowe dania rybne premium, cieszące się uznaniem konsumentów. Firma koncentruje się na jakości, bezpieczeństwie oraz na wygodzie użytkowania. Aby uzyskać więcej informacji o firmie Delicius, zapraszamy na stronę www.delicius.it

WIĘCEJ INFORMACJI O PAKOWANIU W TACKI W SYSTEMIE CRYOVAC LIDSYS®

Cryovac LidSys® to cienka, wysoko barierowa, przejrzysta folia o właściwościach zapobiegających osadzaniu się pary wodnej, tzw. „anti-fog”, i o bardzo wysokim połysku. Jest stosowana do zamykania górnego barierowych lub sztywnych tacek. Jej specjalne parametry obkurczania zapewniają opakowanie bez zmarszczeń, o wyglądzie bardzo atrakcyjnym dla konsumentów. Płaska powierzchnia powstała na górnej folii tworzy dogodne miejsce na nadruk lub umieszczenie etykiet. Oferta obejmuje także trwalsze laminaty.

Folie termokurczliwe Cryovac® mogą być stosowane do tacek o różnych rozmiarach, formatach i na różnych maszynach. Sealed Air dostarcza pełną gamę piankowych oraz sztywnych tacek barierowych i niebarierowych marki Cryovac®. Są one dostępne w różnych kształtach, głębokościach i kolorach, aby spełnić wszelkie potrzeby klientów. Mogą być wyposażone we wkładki absorpcyjne dla wydajniejszej produkcji. Dostępna jest także pełna gama wkładek o właściwościach absorpcyjnych do pochłaniania w sposób niewidoczny nadmiaru płynów z wyrobów ze świeżego mięsa pakowanego na tackach. Ich maksymalna chłonność i zdolność zatrzymywania płynów wpływa na większe bezpieczeństwo żywności, a także czyste, bardziej higieniczne i atrakcyjne półki sklepowe.

WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE SEALED AIR

Cryovac® oraz LidSys® to zarejestrowane znaki handlowe firmy Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1,000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''

Komentarze

  • a co z recyklingiem w Polsce ???

    Piękny artykuł, bajeczne opakowania ale co z odpadami poużytkowymi ,pokonsumenckimi.Gdzie je można w Polsce przeznaczyć do recyklingu lub spalania? Mamy problemy z recyklingiem folii Cryovag po serach dojrzewającyh (folie żółte i czerwone ).Do tej pory firma dostarczająca opakowania do produkcji nie pomogła nam rozwiązać tego problemu...