Targi ALL4PACK Emballage Paris, które zaproponują w listopadzie kompleksową ofertę z dziedziny pakowania, przetwarzania, drukowania i logistyki mają ambicje być awangardowym wydarzeniem eksponującym znaczenie innowacji w sektorze opakowań i intralogistyki. Aby w pełni zaprezentować liczne innowacje i konkretne rozwiązania z dziedziny pakowania organizatorzy targów przygotowali specjalne sektory odpowiadające na różne potrzeby odwiedzających.

Targi ALL4PACK Paris 2020 – nowości i odkrywanie najważniejszych trendów i innowacji sektora opakowań

Objective Zero Impact

Przestrzeń ta ma na celu sprzyjać spotkaniom z udziałem twórców zmian  i umożliwić każdemu przygotowanie się na „czas po rewolucji”. Odwiedzający będą mogli wymienić się doświadczeniami z przedstawicielami trzydziestu startupów oraz innymi profesjonalistami, którzy proponują innowacyjne rozwiązania, a także wziąć udział w różnych konferencjach. Warsztaty umożliwią rozwinięcie idei i koncepcji z różnych dziedzin m.in. bardziej trwałych opakowań lub opakowań transportowych wielokrotnego użytku przeznaczonych do e-handlu.

Przestrzeń ALL4PACK INNOVATIONS

Ta animacja proponuje odwiedzającym rozszyfrowanie przyszłych trendów i odkrywanie nowości z sektorów prezentowanych na targach. Profesjonaliści będą mogli zapoznać się z laureatami ALL4PACK INNOVATIONS, konkursu, który nagradza produkty, maszyny/sprzęt, usługi i proces produkcji opakowań i intralogistyki o nowoczesnym charakterze lub wykorzystujący nową technologię. 5 kategorii konkursowych: Zrównoważone i odpowiedzialne rozwiązanie, Design i ergonomia, Innowacyjna technologia, Materiały przyszłości i Wydajność logistyczna. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 24 listopada br. o godz. 11:15, w hali 7.

W tym roku przestrzeń innowacji będzie gościć laureatów 5 innych konkursów: Oscar de l'Emballage, Pack The Future, Emballé 5.0, SIAL Innovation i De Gouden Noot

Odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę : « Packaging: Leading its Revolution » prezentującą nowości i tendencje z sektora pakowania.  

Cykl 27 konferencji

Organizatorzy targów proponują cykl 27 konferencji, które umożliwią każdemu profesjonaliście z poszczególnych branż zrozumienie nowych norm i regulacji, odkrycie tendencji odpowiadających na zapotrzebowanie konsumentów i znalezienie przyszłych rozwiązań w dziedzinie maszyn, materiałów i trwałych opakowań.  Aktualne tematy zostaną omówione jako rewolucja w sektorze opakowań (ekononcepcja, gospodarka o obiegu zamkniętym, koniec życia opakowań), rozwiązania dla zrównoważonej logistyki i rola maszyn w wydajności przemysłowej.

Optymalizacja doświadczeń odwiedzających

Targi ALL4PACK Emballage Paris 2020 to przede wszystkim spotkania fizyczne, ale także możliwość uczestnictwa online za pośrednictwem różnych narzędzi przeznaczonych dla odwiedzających, w tym aplikacji mobilnej i platformy internetowej. Każdy znajdzie tam informacje praktyczne m.in. interaktywny plan targów, listę wystawców i produktów… ale może także wykorzystać świat wirtualny do szerszych działań: matchmakingu, organizowania spotkań i wideokonferencji, uczestniczenia w sesjach networkingu, oglądania konferencji online lub pitchów organizowanych przez startupy…

Nowe trendy w sektorze Pakowania

Chcąc zaoferować odwiedzającym najnowsze informacje o sektorze opakowań, targi ALL4PACK opublikują w tym roku, we współpracy z Fabricem Peltier – designerem i konsultantem kreatywnym w dziedzinie ekokoncepcji nową białą księgę „Packaging: Leading its Revolution”, prezentującą najważniejsze innowacje i tendencje w sektorze pakowania. Każdy rozdział został poświęcony innemu materiałowi. Fabrice Peltier zdradza przedpremierowo kilka szczegółów:

8 trendów i perspektyw sektora papier-karton:

Substitution
Sealing
The recyclable flexible pouch
The cardboard tray
The complex takes on shapes
Flexible in a rigid body
The large Bag-in-Box format
Paper-cardboard space fillers

8 trendów i perspektyw sektora plastik

Ever-lighter
Single material
Flexible single polymer
Incorporation of recycled waste
I am 100% recycled
Marine plastics
Plant-based plastics
Reusable plastics

Pozostałe trendy związane z innymi materiałami (metal, szkło, drewno, materiały alternatywne) zostaną opublikowane we wrześniu br. Podczas targów zostaną zorganizowane konferencje poświęcone tym zagadnieniom.