Wg Véronique Sestrières, dyrektorki Targów, motywem wiodącym najbliższej edycji Targówl EMBALLAGE będzie PACK SMART ! Opakowanie inteligentne », gdyż począwszy od surowców aż po produkt finalny, inteligencja jest obecna na każdym etapie produkcji.

Targi EMBALLAGE 2010 proponują wizję Opakowania Inteligentnego : PACK SMART : Aby pakować inteligentnie, odpowiedzialnie i nowatorsko !
Wizja zrównoważonego rozwoju, w którą wpisują się eko-koncepcja, poszukiwanie nowych materiałów, recykling, itd....staje bardziej niż kiedykolwiek w centrum zainteresowania profesjonalistów-użytkowników opakowań. Dlatego po raz kolejny producenci opakowań wyznaczają sobie spotkanie, aby zaprezentować najnowsze tendencje oraz nowatorskie produkty w dziedzinie opakowań.

Ponad 1250 wystawców (z czego 300 nowych) z 46 krajów przybędzie ze swoją ofertą, aby spotkać ok. 85.000 odwiedzających – profesjonalistów z branży opakowań.Kiedy potrzeba staje się matką produktów innowacyjnych...
Pomimo kryzysu gospodarczego, światowy rynek opakowań pierwotnych, wtórnych i trzeciorzędnych szacowany na 578 miliardów dolarów w roku 2007 (422 miliardów €), zarejestrował wzrost o 1,2 % w roku 2008. W 2009 r. rynek ten wynosił 560 miliardów dolarów wg danych WPO / Światowa Organizacja Opakowań /. Zatem wzrost ten zdaje się potwierdzać, że opakowania bardziej niż kiedykolwiek stały się niezbędne dla funkcjonowania naszego społeczeństwa. Mnożenie przepisów europejskich oraz rozpowszechnienie się przekonania, iż należy wytwarzać opakowania coraz lżejsze i coraz bradziej przyjazne środowisku, przczyniło się bez wątpienia do opracowania produktów nowatorskich. Ostatnie dane pokazują, że światowy sektor opakowań coraz bardziej dopasowuje się do wymogów zrównoważonego rozwoju : z 88 miliardów dolarów w roku 2009, rynek opakowań przestrzegających często rygorystyczne przepisy ochrony środowiska powinien osiągnąć w roku 2014 170 miliardów dolarów.

4 dni, aby znaleźć rozwiązania, które sprostają wyzwaniom technicznym, marketingowym i ekonomicznym
Od 22 do 25 listopada Targi EMBALLAGE 2010 zaprezentują w jednym miejscu wyczerpującą ofertę maszyn do produkacji opakowań i pakowania, znakowania i kodowania, drukowania – aż do produktu finalnego ; w tym samym Parku Ekspozycyjnym i w tym samym czasie odbędzie się także Manutention – Targi Sprzętu, Wyposażenia i Systemów Transportu Wewnętrznego.

Targi zarazem ogólnobranżowe i wysoce specjalistyczne, powierzchnia EMBALLAGE zajmie w tym roku 3 hale, innowacje zaś zaprezentowane zostaną w specjalnej przestrzeni tematycznej « PACK INNOVATION » ; dyskusje ze specjalistami w ramach « PACK VISION » ; spotkania z największymi talentami designu opakowaniowego w ramach « PACK DESIGNERS » ; zaś debaty dot. wyzwań ochrony środowiska w ramach « EMBALLAGE IN GREEN ».

EMBALLAGE IN GREEN zaproponuje wymianę i debaty na platformie TV, ale także przegląd najlepszych opakowań wyselekcjonowanych przez studentów Strate College Designers, « PACKAGINGS REMARQUABLES ». Fabrice PELTIER, twórca DesignPack Gallery, zaprezentuje tam ekspozycję « RECYCLING FOREVER » czyli jak uczynić z opakowania zużytego nowe źródło energii i kreacji. Zapowiada się naprawdę interesująco !

Korzyści płynące z odwiedzenia stron internetowych EMBALLAGE 2010

Zapraszamy do odwiedzania naszych stron internetowych przed i w trakcie Tragów !
Dzięki usługom dostępnym na www.emballageweb.com, odwiedzający, wystawcy oraz dziennikarze będą mogli odpowiednio przygotować swą wizytę.

Będą mogli:
Zapoznać się z listą wystawców regularnie aktualizowaną oraz zaplanować wizytę dzięki planowi interaktywnemu.
Zamówić katalog Targów i skorzystać ze zniżek przed otwarciem imprezy.
Zapoznać się z programem Konferencji
Przygotować swą wizytę, korzystając z rubryki ‘Infos Pratiques’ - czyli np. Odszukać listę hoteli proponującymi najlepsze ceny, dowiedzieć się o zniżkach w komunikacji lotniczej i kolejowej.
Odwiedzić PARYŻ ! : EMBALLAGE przekaże wszelkie informacje praktyczne dotyczące możliwości relaksu i odpoczynku w mieście po Targach : wystawy, restauracje, spektakle, sklepy, imprezy sportowe...

EMBALLAGE 2010 – 39. edycja międzynarodowych Targów Opakowań
Od 22 do 25 listopada 2010 – Paris Nord Villepinte – Francja
1 250 wystawców i 85 000 spodziewanych gości
Zachęcamy do nabycia wejściówki poprzez internet : www.emballageweb.com
Karta wstępu za 35€ zamiast 50€ na samych Targach

Przedstawicielstwo Targów w Polsce :
PROMOSALONS POLSKA
Warszawa, tel. 22 815 64 55 fax 22 815 64 80 e-mail : promopol@it.pl
Źródło: ''