Nie ma drugiego miejsca w Polsce, które prezentowałoby tak szeroką ofertę nowoczesnych maszyn, urządzeń i akcesoriów stosowanych w przemyśle szklarskim. Targi Glass w Poznaniu są okazją do spotkań dla producentów, dystrybutorów i beneficjentów tych rozwiązań. Nie brakuje też aspektu wizualnego. Szkło jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem dla artystów i pasjonatów. Targi branży szklarskiej Glass odbędą się w dniach 20-23 listopada. W ciągu tych czterech dni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w arenę szklanych trendów w branży.

Targi Glass: Arena szklanych trendów


Kluczowe firmy na targach Glass

Oferta towarzysząca targom Glass od lat, w ocenie wystawców, wpływa na wybór nowoczesnych technologii i wzrost automatyzacji. Targi dają możliwość zapoznania się z rozwiązaniami z wykorzystaniem szkła w budownictwie i architekturze. 

- Unikatowość tego projektu na polskim rynku wydarzeń branżowych sprawia, że wystawcy chętnie do nas wracają. W tym roku będą z nami choćby: MEKANIKA, BEFARD, DIANORMET, NORGPOL CZERWIŃSKI, SULAK, VERRE TRADE, CDA POLSKA, CGLASS, FEROPROFIL, MC DIAM, EXPOGLASS, SZKŁOMAL czy ARCHONT. Oczywiście nie sposób wymienić tu wszystkich naszych partnerów. Część biznesowych rozmów jest w toku, ale na pewno nie zabraknie niespodzianek. Powierzchnia ubiegłorocznej edycji targów była o ponad 20 procent większa od poprzedniej. Gościliśmy firmy z kilkunastu krajów m.in. z: Korei Południowej, Holandii, Austrii, Niemiec, Włoch, Izraela, Hiszpanii, Finlandii. W tym roku będzie podobnie. Jednak otwieramy się nie tylko na rynki zachodnie, ale także na wschód. Wspólnie z Ambasadą Białorusi aranżowana jest ekspozycja dla przedstawicieli branży szklarskiej tego kraju. Widzimy potencjał w ekspansji na Wschód a nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy doceniają siłę oddziaływania targów Glass – mówi Marta Szydłowska, dyrektor targów Glass. 


Nowości branżowe przyciągają jak magnes

Aż 83% zwiedzających przyjeżdża na targi w celu poznania nowości rynkowych. Targi są doskonałą okazją do prezentacji najnowszych produktów. Na Glass od lat nie brakuje premier innowacyjnych rozwiązań w przemyśle szklarskim. Część planowanych nowości wystawcy zdradzają na długo przed terminem targów, są też i takie, które trzymane są w tajemnicy niemal do samego końca. 

Jedną z nowości zaprezentuje firma Befard specjalizująca się w systemach załadowczych typu HDS dedykowanych samochodom dostawczym i ciężarowym, posiadająca w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń załadowczych żurawi, chwytaków, osprzętu hydraulicznego.

- Na targach Glass zaprezentujemy nowy dźwig z serii TB oraz  elektryczne transportery do ciężkich ładunków – zdradza Ewelina Rupa  z Befard. 

Firma Dianormet natomiast na swoim stoisku przedstawi narzędzia do obróbki szkła: diamentowe, polerskie oraz wiertła i wiele innych.

- Nowością będzie szlifierka 9-cio wrzecionowa, prostoliniowa do szkła płaskiego marki Fushan. Planujemy także prezentację pełnej oferty firmy Guangdong Fushan Technology, producenta maszyn i urządzeń do przetwórstwa szkła – mówi Damian Kurtek z Dianormet.


Szklana sztuka

 - Tradycją targów Glass są pokazy zdobienia szkła. Efekt wizualny jest niesamowity! Co roku staramy się prezentować inne techniki zdobienia szkła. Zapraszani są nowi partnerzy. Cieszymy się że w tym roku w Poznaniu będzie można poczuć ducha tradycji. Słynne na całym świecie szklane dziedzictwo Krosna zostanie zaprezentowane właśnie na targach Glass. Centrum Dziedzictwa Szkła będzie jednym z naszych wystawców. Tych pokazów nie można przeoczyć! – zachęca do udziału w targach Marta Szydłowska. 

Nie zabraknie opowieści o historii znanego od dziesięcioleci krośnieńskiego szkła oraz widowiskowych pokazów hutniczych. 

- W trakcie pokazów prowadzonych przez Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie,  przedstawimy formowanie szkła za pomocą palnika gazowego. W ramach tego warsztatu mistrz tej trudnej techniki formowania szkła na gorąco, na oczach widzów wyczarowuje ze stopionego w płomieniu szkła niewielkich rozmiarów kolorowe cudeńka tj. zwierzątka, kwiaty lub wszystko to o co poproszą oglądający pokaz. Metoda ta jest niebywale efektowna i przyciąga uwagę wszystkich, którzy znajdą się w pobliżu tego warsztatu – przekonuje Witold Słowik z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Podczas targów GLASS w specjalnie zaaranżowanej Strefie Pokazów szczególny nacisk w tej edycji zostanie położony na aspekt ekologiczny, a konkretnie znaczenie recyklingu szkła w powstawaniu elementów artystycznych.

Odwiedzający profesjonaliści oraz pasjonaci a także wszyscy zainteresowani wykorzystaniem szkła w sztuce będą mogli obejrzeć zdobienie szkła recyklingowego grawerowaniem, artystyczny recykling i upcykling szkła w technologii fusingu i termoformowania. Miłośnicy witraży także nie wrócą zawiedzeni. Będą mogli na żywo podziwiać powstawanie witraży Tiffany’ego z wykorzystaniem szkła odpadowego. Nie zabraknie także pokazów tworzenia witraży żywicowych i malowania na szkle. 

Targi Glass odbędą się 20-23 listopada 2019 r. w tym samym czasie i miejscu co targi branży kamieniarskiej Stone. 

 

Dowiedz się więcej o targach Glass

 

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie