Z końcem czerwca stanowisko dyrektora targów Glass objęła Marta Szydłowska, zastępując Mateusza Szymczaka. Plany na rozwój projektu są bardzo ambitne.

Targi Glass z nowym dyrektorem

Marta Szydłowska już od ubiegłego roku jest dyrektorem odbywającej się równolegle imprezy - targów Stone. Od sześciu lat związana jest z branżą budowlaną. Swoje doświadczenie zdobywała w zespole projektowym Budmy. To m.in. jej kompetencje sprawiły, że na targach gościło tak wielu liderów sektora budowlanego. Te dobre praktyki ma zamiar wdrożyć w ramach rozwoju targów Glass.

- Widzę ogromny potencjał w targach Glass, dlatego ten projekt jest dla mnie dużym wyzwaniem. Oczywiście targi nadal pozostaną miejscem do prezentacji maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego. Automatyzacja w tym sektorze jest szczególnie widoczna. Wiodące firmy już zarezerwowały u nas miejsce. Natomiast moim zamierzeniem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potencjał szkła w budownictwie, architekturze i designie. Takie trendy od dłuższego czasu obserwujemy na światowych rynkach. Mam nadzieję, że organizacja Glass z targami branży kamieniarskiej Stone pozwoli na ekspozycję inspirujących możliwości szkła i kamienia w tym sektorze. Trwają intensywne prace nad programem wydarzeń targów. Przed zespołem sporo wyzwań, ale jestem pełna optymizmu, że zbliżająca się edycja będzie jeszcze ciekawsza niż poprzednia – mówi Marta Szydłowska, dyrektor targów Glass.

Oferta targów co roku przyciąga nie tylko architektów i deweloperów, ale także producentów wyrobów ze szkła, zakłady szklarskie, huty szkła, zakłady produkujące szkło płaskie. Potencjał wydarzenia doceniają także producenci opakowań, zakłady związane z recyklingiem oraz przetwarzaniem tłuczki szklanej. 

Targom Glass towarzyszą widowiskowe pokazy zdobienia szkła oraz wyjątkowa ekspozycja nowoczesnych maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego. 

Targi Glass odbędą się 20-23 listopada 2019 r., równocześnie z targami branży kamieniarskiej Stone, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej na www.targiglass.pl

 

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie