2 marca w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe dotyczące międzynarodowych targów interpack 2017. W trakcie spotkania miejsce miała prezentacja targów, program im towarzyszący oraz kierunki rozwoju i nowości branży opakowaniowej. Przedstawiane one były przez Thomasa Dohse – Deputy Director Processing and Packaging i Agnieszkę Strzelczyk-Walczak - CEO A.S. Messe Consulting Sp. z o.o.

Targi interpack 2017 już w maju!

Fot. źródło: Messe Düsseldorf GmbH

 

Interpack 2017 cieszy się największym zainteresowaniem wystawców w swojej 55-letniej historii. Do chwili oficjalnego zakończenia przyjmowania zgłoszeń na tę najważniejszą w branży opakowaniowej imprezę, przedsiębiorcy zarezerwowali 20% więcej powierzchni, niż stojące do dyspozycji wystawców 262.400 m2 w 19 halach Terenów Targowych w Düsseldorfie. Na tegorocznej edycji oczekuje się 2700 wystawców z około 60 krajów. Organizowane równolegle targi components, special trade fair by interpack, z ofertami przemysłu dostawczego są również w całości wynajęte, mimo, że ich powierzchnia jest ponad dwukrotnie większa niż w porównaniu z debiutem w 2014 roku.

 

Rewolucja przemysłowa 4.0

Międzynarodowe targi interpack to unikatowa platforma dla przedsiębiorców z produktami i rozwiązaniami z dziedziny technologii opakowań i procesów pokrewnych oraz materiałów opakowaniowych dla takich segmentów jak:

  • żywność
  • napoje
  • słodycze i pieczywo
  • farmacja
  • kosmetyka
  • nie spożywcze towary konsumpcyjne i dobra przemysłowe. 

Uzupełnieniem oferty wystawców są innowacyjne tematy specjalne. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje temat rewolucji przemysłowej 4.0, realizowany wspólnie z Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V. (VDMA). Na specjalnych wystawach przy stoisku VDMA pokazane zostaną przykłady zastosowań i rozwiązania z dziedziny maszyn pakujących lub pokrewnych technologii procesów, nowe możliwości w takich polach zastosowań jak bezpieczeństwo, śledzenie źródła pochodzenia, ochrona przed kopiowaniem i plagiatem oraz zindywidualizowane opakowania.

 

innovationparc SAVE FOOD

W ramach interpack 2017 ponownie miejsce będzie miała wystawa SAVE FOOD. Zaprezentowane na niej zostaną innowacyjne koncepcje i rozwiązania opakowań, które mogą pomóc w ograniczaniu strat i marnotrawstwa żywności – w tym także zwycięzców krajowych konkursów SAVE FOOD Packaging Awards Światowej Organizacji Opakowaniowej - World Packaging Organisation (WPO). Są oni wybierani przed targami interpack i na targach konkurują ze sobą w ramach WorldStar Awards. W innovationsparc zintegrowano forum wykładowe, które firmy mogą wykorzystać do prezentacji swoich rozwiązań i koncepcji.

Analogicznie jak w 2014, innovationsparc ponownie odbędzie się w wyznaczonym do tego celu namiocie pomiędzy halami 2 i 3.

W trakcie targów zaplanowano także trzeci międzynarodowy kongres SAVE FOOD z udziałem partnerskim Światowej Organizacji ds. Wyżywienia i Żywności FAO przy ONZ oraz Program Środowiskowy Narodów Zjednoczonych (UNEP).

 

components

Koncepcja targów components, special trade fair by interpack, po swojej premierze na interpack 2014, została do edycji 2017 gruntownie opracowana. Goście znajdą je teraz w centrum Terenów Targowych w Düsseldorfie w obejmującej 5.000 m2 tymczasowej hali o lekkiej konstrukcji. Znajdzie się ona między halami 10 i 16 i będzie uzupełniać ofertę interpack przez cały czas targów.

Sto przedsiębiorstw z przemysłu dostawczego, także takich z ofertami z dziedziny techniki napędów, sterowania i sensorów, urządzeń do przemysłowego przetwarzania obrazów, transportu na bliskie odległości oraz innych maszyn i komponentów wystawi się tam z własnymi indywidualnymi stoiskami.

Targi components dostępne są bezpłatnie dla wszystkich gości i wystawców interpack. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Serwisy online

Na stronie www.interpack.de goście jeszcze przed targami znajdą przydatne narzędzia do zaplanowania targowego dnia. Dla przykładu w banku danych wystawców można sporządzać zindywidualizowane plany hal i przez funkcję matchmaking nawiązywać kontakty z wystawcami oraz wybierać nowości prezentowane przez uczestniczące w targach firmy. Układ strony pozwala idealnie dopasowywać się także do mniejszych ekranów urządzeń mobilnych. Ponadto goście mają do dyspozycji aplikację na iPhona i Androida. Oferuje ona między innymi bieżąco aktualizowany bank danych wystawców i organizowanych w danym dniu imprez, zoptymalizowane graficznie plany hal i szczegółowe informacje o wystawcach, wraz z danymi kontaktowymi, informacjami o produktach, formularzem do uzgodnienia terminów oraz możliwość wpisywania indywidualnych notatek o każdym wystawcy. Wszystkie indywidualne zmiany dostępne są na dowolnej platformie – niezależnie od tego, gdzie zostały zrobione. Strona domowa interpack oferuje także możliwość rezerwacji hoteli oraz poleca atrakcje turystyczne przydatne do zaplanowania pobytu w Düsseldorfie. Zestawienie wszystkich dostępnych usług i narzędzi do przygotowania targowego pobytu znajduje się tutaj.

Na stronę www.interpack.de warto zajrzeć nie tylko po to, aby przygotować wizytę na targach. W magazynie interpack czytelnicy znajdą aktualne interesujące artykuły o trendach w branży. Ponadto treściwe infografiki i wywiady z branżowymi ekspertami.

 

Godziny otwarcia

Targi interpack otwarte będą od 04 do 10 maja 2017 codziennie od 10.00 do 18.00. Bilety wstępu dostępne są jako eTickets od grudnia 2016. Wszystkie kupione w internecie bilety można wydrukować indywidualnie. Wszystkie karty wstępu i legitymacje wystawców na interpack 2017 upoważniają do bezpłatnego dojazdu i powrotu z targów publicznymi środkami komunikacji Verkehrsverbundes Rhein-Ruhr (VRR), które obejmują swoim zasięgiem sam Düsseldorf i okoliczne miejscowości.

 

Więcej informacji o interpack

 

Źródło: Messe Düsseldorf GmbH