15 lutego br. zakończyły się trawające trzy dni XII Targi Artykułów Spożywczych oraz Maszyn i Urządzeń dla Piekarnictwa, Cukiernictwa i Gastronomii, zorganizowane przez MTB SAWO.


Na imprezę do bydgoskiej hali "Zawiszy" licznie przybyli przedstawiciele branży cukierniczej, piekarskiej i gastronomicznej z całego kraju. Na targach nie zabrakło także firm opakowaniowych prezentujących materiały do pakowania produktów spożywczych: folie, osłonki, taśmy
oraz maszyny i urządzenia do pakowania, banderolowania, etykietowania i znakowania - przeznaczone dla wyrobów piekarni, cukierni, masarni, mleczarni oraz zakładów przetwórstwa owoców i warzyw. Wśród imprez towarzyszących targom dużym zainteresowaniem cieszyły się Mistrzostwa Młodych Piekarzy Regionu Kujawsko - Pomorskiego organizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rzemieślników Piekarnictwa RP.
W konkursie uczestniczyli piekarze z kilku wiodących piekarni regionu. Nad poprawnym wykonaniem rożnych kształtów bułek, chałek, chleba, wypieku artystycznego i prezentacją wyrobów czuwała komisja konkursowa.


Miejmy nadzieję że tegoroczne spotkania na "INTERPIEK - POLGASTRO" zaowocują nowymi kontaktami handlowymi i korzystnie wpłyną na smak nie tylko regionalnych wypieków.
Na targach odwiedziliśmy:
YANKO Rzeszów – producenta opakowań z folii i papieru
LEHAN Chełmno – producenta opakowań do tortów i ciast
PAK Toruń – producenta osłonek, etykiet, worków próżniowych
ZTS ERG Łaziska Górne – producenta skrzynek transportowych, skrzyniopalet, podestów
TB Opakowania Tczew – producenta folii termokurczliwych, stretch, rozciągliwych PVC i PE
POLPACK Warszawa – producenta i dystrybutora maszyn do pakowania, producenta folii termokurczliwych, folii stretch, taśm PP, PET i stalowych

Źródło: ''