14 i 15 marca Warszawa stała się prawdziwym centrum opakowań oraz areną wymiany doświadczeń dla ekspertów nie tylko z Polski, ale i ze świata! Czwartą edycję targów nowych rozwiązań w branży opakowań odwiedziło ponad 2,5 tysiąca zwiedzających z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Litwy, Węgier, a nawet Izraela czy Arabii Saudyjskiej.

Targi Packaging Innovations w Warszawie – czwarte spotkanie ekspertów z branży opakowań już za nami!
W międzynarodowym gronie rozmawiano o nowościach obecnych na rynku opakowań, możliwościach nadruku oraz innowacyjnych koncepcjach podnoszących komfort użytkowania produktów oraz ich bezpieczeństwo. Nie zabrakło zarówno aspektów technicznych, jak i związanych z projektowaniem opakowań i ich wykorzystaniem w procesie kształtowania wizerunku marki.

Targi Packaging Innovations organizowane przez polski odział międzynarodowej grupy easyFairs® rozwijają się bardzo intensywnie – podczas tegorocznej edycji imprezy odnotowano 45% wzrost liczby wystawców oraz 25% wzrost liczby odwiedzających. Każdego roku organizatorzy dbają także o to, aby oferta prezentowana podczas targów była atrakcyjna dla gości targowych oraz spełniała ich oczekiwania. Oprócz sporej różnorodności wystawców – obecne są zarówno światowe koncerny produkujące opakowania, jak i mniejsze, lokalne firmy – cechą charakterystyczną imprezy jest bogaty program towarzyszący.

W ciągu dwóch dni targów odbyły się wykłady i prezentacje learnShops™ poświęcone m.in.: recyklingowi odpadów, rozwiązaniom logistycznym, kwestiom związanym z drukiem fleksograficznym czy aspektom ochrony wzornictwa przemysłowego. Duża różnorodność tematów oraz praktyczne informacje przekazywane przez prelegentów wpłynęły na spore zainteresowanie seminariami.

Nowości obecne były nie tylko podczas prezentacji – ich szeroki wachlarz można było znaleźć na stoiskach wystawców biorących udział w Programie Innowacja. Każda z ponad 40 propozycji zasługiwała na uwagę – warto wymienić chociażby opakowanie w kształcie koszulki sportowej, papierowe, dwuwarstwowe kubki o zwiększonej ochronie termoizolacyjnej, saszetki z folii rozpuszczalnej w wodzie czy opakowanie w kształcie walca – tuby wykonane bez użycia kleju.

Podczas czwartej edycji targów do dobrze znanych już stref LABELLINGU (etykiety, kody, nalepki) i CO-PACKAGINGU (pakowanie i konfekcjonowanie produktów) dołączyła również strefa LOGISPACK. Opakowania logistyczne, a wśród nich kosze, palety czy wypełniacze przestrzeni cieszyły się sporym zainteresowaniem szczególnie wśród przedstawicieli firm przemysłowych. Tym samym organizatorzy dowiedli, że ciekawe koncepcje opakowań obecne są nie tylko w branży spożywczej czy kosmetycznej.
Do grona debiutantów na targach Packaging Innovations w tym roku dołączyli też młodzi projektanci biorący udział w STREFIE STUDENTA. Nowatorskie projekty budziły zainteresowanie zarówno wśród gości, jak i wystawców, wzbogacając jednocześnie wystawę targową oraz prezentując świeże spojrzenie w kwestii opakowań.

Choć na bezpośrednie efekty targowych rozmów przyjdzie jeszcze poczekać, już teraz wielu wystawców pozytywnie wypowiada się na temat koncepcji imprezy oraz możliwości jakie stwarza w zakresie promowania firmy oraz pozyskiwania ciekawych kontaktów w branży. Organizatorzy ze swojej strony już teraz zapraszają na kolejną edycję targów, która będzie miała miejsce 10 i 11 kwietnia 2013 r. w Hali Expo XXI w Warszawie.


Zestawienie najważniejszych informacji dotyczących targów znajduje się w RAPORCIE TARGOWYM.

Już dziś zapraszamy Państwa na V edycję targów PACKAGING INNOVATIONS, która odbędzie się 10 i 11 kwietnia 2013 r. w Hali Expo XXI w Warszawie.

Galeria zdjęćŹródło: ''