20 września 2005 w Poznaniu rozpoczyna się Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki. W tegorocznej edycji TAROPAKU swój udział zapowiedziało blisko 700 wystawców z 29 krajów. Poza polskimi przedsiębiorcami w TAROPAKU wezmą udział wystawcy z Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ekspozycja zajmie 17 tys.m2 powierzchni wystawienniczej.

Pomimo tego, że branża opakowaniowa w Polsce od lat stanowi jedną z lepiej prosperujących gałęzi przemysłu, specjaliści oceniają, że nadal rynek ten wykazuje stałą tendencję wzrostową. Nadal zużycie opakowań w naszym kraju jest prawie 4-krotnie mniejsze niż w Europie Zachodniej, ponad 5-krotnie mniejsze niż w USA i prawie 6-krotnie mniejsze niż w Japonii. Z badań COBRO wynika, że w najbliższym czasie zużyjemy o 5-6 % więcej opakowań w ujęciu ilościowym i ok. 13 % więcej w ujęciu wartościowym w skali roku. Jeśli prognozy te się sprawdzą mamy szansę w 2010 roku osiągnąć poziom zużycia opakowań krajów Europy Zachodniej.

Wraz ze wzrostem zużycia ilości opakowań zdecydowanie poprawia się też ich jakość. Stosowane są coraz nowocześniejsze technologie, dzięki którym wyraźnie spada zużycie wykorzystywanych surowców. Dla przykładu w ciągu ostatnich 3 lat obniżono aż o 60% gramaturę tektury falistej.

Pod względem inwestycji logistycznych Europa Środkowo Wschodnia, w tym Polska, jest obok Azji uznawana za obszar najbardziej obiecujący. Wg danych PAIiIZ sektor transportu, gospodarki magazynowej i łączności był czwarty co do wielkości zainwestowanego kapitału w 2004 roku. Włożony w firmy logistyczne kapitał jest coraz bardziej skuteczny – każda zainwestowana złotówka daje rocznie 18-19 groszy zysku. Warta podkreślenia jest wysoka dynamika sprzedaży usług logistycznych wynosząca 14% w skali roku.

Branże prezentowane na TAROPAKU – zarówno opakowaniowa, jak i logistyczna - reprezentują perspektywiczny, rozwijający się i pewny inwestycyjnie segment gospodarki narodowej. Dlatego jako organizatorzy tej wystawy jesteśmy przekonani, że dzięki tak dobrym prognozom tegoroczna edycja TAROPAKU spotka się z dużym zainteresowaniem profesjonalistów.

Targi potrwają do 23 września
Zwiedzanie ekspozycji:
20-22 września, godz. 9.00 – 18.00
23 września, godz. 9.00 – 16.00
Ceny biletów wstępu:
normalny – 25 zł
promocyjny – 20 zł
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej firmy nr 51 w pawilonie 2
Źródło: ''