W dniach 7-9 marca 2017 r. odbędą się równolegle dwie imprezy branżowe: II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 oraz Centralne Targi Spożywcze 2017. Miejscem wydarzenia jest Międzynarodowe Centrum Targowo Kongresowe Ptak Warsaw Expo.

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 - poznaj szczegóły!

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 są nowatorskim na rynku polskim wydarzeniem w branży opakowaniowej i spożywczej. Trzy dni targowe to okazja do spotkań dla kilku tysięcy producentów, dostawców i kupców związanych z rynkiem spożywczym jak i opakowaniowym. Jest to impreza o charakterze kontraktacyjno-kooperacyjnym, gdzie głównym celem organizatora jest skupienie w jednym miejscu przedstawicieli wielu gałęzi branży pakowania oraz ich klientów i stworzenie dogodnych warunków do kontaktów biznesowych i handlu.

 

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 podzielone są na kilka stref tematycznych:

  • Strefa Techniki Pakowania to prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu techniki pakowania skierowanych do zakładów produkcyjnych i centrów logistycznych. Podczas targów prezentowane są maszyny i urządzenia pakujące, linie do pakowania, systemy pakujące, systemy sortowania, napełniania i dozowania, systemy paletyzacji i depaletyzacji, systemy pomiarowe, ważące i inne. 
  • Strefa Opakowań prezentuje najnowsze rozwiązania w zakresie opakowań dla branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, chemicznej i innych. W ramach Strefy Opakowań w odpowiedzi na oczekiwania producentów owoców i warzyw oraz kupców branży spożywczej organizowana będzie po raz pierwszy Giełda Opakowań 2017, gdzie każdy producent będzie mógł zaprezentować swoją ofertę produktową oraz sprzedawać swoje produkty.
  • Strefa Etykiet i Etykietowania to prezentacja szerokiej oferty producentów i dostawców etykiet, etykieciarek i drukarek. W strefie prezentowane są najnowsze rozwiązania, szkolenia i warsztaty w zakresie technologii znakowania produktów. 
  • Strefa Recyklingu Opakowań to miejsce prezentacji rozwiązań związanych z recyklingiem opakowań, dostawców maszyn, urządzeń i linii do recyklingu opakowań, firm i organizacji zajmujących się odzyskiem materiałów, uczelni i działów badawczych, mediów i innych podmiotów związanych z recyklingiem.
  • Strefa B+R i Finansowanie Projektów to strefa, w której m. in. pojawią się instytucje edukacyjne, badawcze, działy R&D oraz firmy zajmujące się finansowaniem projektów m.in. w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. 

 

Podczas II edycji Targów Warsaw Pack 2017 odbędą się warsztaty, szkolenia i konkursy branżowe z cyklu: jak otrzymać pieniądze z Funduszy Europejskich, jak zarobić na recyklingu opakowań, jak zaoszczędzić w zakładzie produkcyjnym poprzez optymalizację pakowania.

W ramach strefy swoją i swoich członków ofertę zaprezentuje Polska Izba Opakowań.

 

Centralne Targi Spożywcze 2017

Równolegle z Targami WARSAW PACK 2017 odbywają się Centralne Targi Spożywcze 2017. Centralne Targi Spożywcze 2017 to impreza obejmująca wydarzenia dedykowane branży spożywczej: Specjalistyczne Targi Spożywcze FOOD MARKET COURT 2017, spotkania branżowe producentów i kupców sieci handlowych realizowane przez firmę KJOW, oraz Strefę Polskiego Eksportera. Wystawcy zaprezentują szeroką ofertę produktów branży spożywczej oraz szereg nowości produktowych i praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw przetwórstwa spożywczego.

 

Specjalistyczne Targi Spożywcze FOOD MARKET COURT 2017 to prezentacja oferty produktowej producentów żywności i dostawców technologii spożywczych, ale także spotkania handlowe dostawców z kupcami sieci handlowych. Organizacja w jednym miejscu i czasie imprez branży spożywczej i opakowaniowej ma na celu maksymalne ułatwienie spotkania kupców i dostawców obu segmentów rynku. Organizatorom zależy na tym aby targi były platformą biznesową i handlową dla wystawców i odwiedzających. 

 

Targom towarzyszą 3 dni branżowych, odpłatnych spotkań producentów żywności z kupcami sieci handlowych z Polski i z zagranicy:

  • Meat Market 2017 - spotkanie dostawców mięsa i wyrobów mięsnych z kupcami  sieci handlowych (7 marca 2017)
  • Food Convenience 2017 - spotkanie dostawców dań gotowych z kupcami sieci handlowych (8 marca 2017)
  • POW-ER 2017 - spotkanie dostawców przetworów owocowo-warzywnych z kupcami sieci handlowych (9 marca 2017)

 

Z kolei Strefa Polskiego Eksportera to wydarzenie mające na celu spotkanie polskich eksporterów z dostawcami usług eksportowych oraz zagranicznymi kupcami. Strefa Polskiego Eksportera to miejsce prezentacji firm oferujących usługi i wsparcie dla polskich producentów związane z eksportem i prezentacją na rynkach zagranicznych.

 

Organizator targów, Ptak Warsaw Expo wprowadza dodatkowe udogodnienia dla wystawców i odwiedzających targi branżowe. Daje on możliwość poinformowania telefonicznego bądź za pomocą innych kanałów, potencjalnych klientów wystawcy o jego udziale w targach. Wystarczy, że wystawca zgłosi takie zapotrzebowanie i ustali z organizatorem warunki. Jest to nowatorskie rozwiązanie na polskim rynku wystawienniczym, pozwalające wystawcom na swego rodzaju outsourcingowanie w pewnym zakresie usług marketingowych.

Organizator targów i wystawcy współpracują ze sobą 365 dni w roku. Jednym z przykładów współpracy jest realizacja branżowych wydawnictw realizowanych przez organizatora targów wspólnie z wystawcami. Przykładem powyższych działań jest "Technika Pakowania", która powstała w ścisłej współpracy z wystawcami I edycji Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2016. Jest to kolejny element współpracy pomiędzy wystawcą i organizatorem targów, dający obu stronom wymierne korzyści marketingowe, mające przełożenie w dłuższej perspektywie także na realną sprzedaż produktów oferowanych przez wystawców.

 

Zarejestruj się