Zakończyła się pierwsza edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK. Zobacz podsumowanie.

Targi WARSAW PACK 2016 za nami!

Pierwsza edycja targów zgromadziła ponad 100 wystawców i wielu odwiedzających. Dzięki zorganizowanej Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej wiele firm nawiązało między sobą współpracę handlową i biznesową. Wśród wystawców znalazły się takie firmy jak AWMpak, PAKMAR, ZAT Artech czy Di-Zet.

Firma AWMpak reprezentuje widące marki produkujące maszyny do pakowania: BVM Brunner GmbH (Niemcy), Verpama AG, Dallipak Austria, Smipack (Włochy), VideoJet. Oferta firmy obejmuje: automatyczne maszyny i linie do pakowania w folię, zgrzewarki kątowe i ręczne zgrzewarki do folii polietylenowych i aluminiowych, drukarki termiczne i termo transferowe, banderolownice, materiały opakowaniowe i eksploatacyjne, serwis techniczny. Ponadto firma posiada w sprzedaży oryginalne części zamienne oraz doskonałej jakości materiały eksploatacyjne. 

Podczas targów spólka Pakmar zaprezentowała torebki wykonane z materiałów termozgrzewalnych, z nadrukiem i bez nadruku: torebki płaskie, saszetki, torebki doypack. Są one przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych, sypkich, płynnych oraz ekologicznych i środków chemicznych. W ofercie znalazły się także zgrzewalne folie wieczkowe przeznaczone do zamykania metodą zgrzewania tacek i pojemników wytwarzanych z APET, CPET, PS, PVC, PP, PE oraz do tacek aluminiowych. Nowością w asortymencie prezentowanym na targach były folie barierowe do termoformowania na maszynach form – fill - seal firmy Cobelplast.

ZAT Artech zajmują się wyposażaniem firm produkcyjnych, magazynów, firm dostawczych, warsztatów i fabryk. W ofercie firmy znajdują się m.in. pojemniki plastikowe, pojemniki transportowo-magazynowe, pojemniki warsztatowe, pojemniki na odpady niebezpieczne oraz usługa walcowania drutów na zimno.

Firma Di-Zet oferuje technologię wiązania taśmą poliestrową i polipropylenową, szeroką gamę urządzeń od ręcznych aparatów, poprzez pneumatyczne i bateryjne, aż do półautomatów i automatów. Ponadto firma zapewnia w pełni automatyczne linie pakujące konstruowane według indywidualnych potrzeb klienta. W zakresie owijarek do palet Di-Zet współpracuje ze szwedzką firmą Cyklop Teknik. W wiązarki ramowe zaopatruje firmę SMB Schwede Maschinenbau, a owijarki poziome folią stretch dostarcza FEV Gmbh. Folia stretch pochodzi od szewdzkiego producenta Trioplast.