Już niedługo Poznań zmieni się w międzynarodową arenę prezentacji najnowszych rozwiązań i technologii w zakresie pakowania i logistyki. Od 15 do 18 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK. W tym roku obchodzimy jego 35-lecie.

Zakres i tematyka targów

TRAOPAK to specjalistyczna oferta skierowana do wszystkich, których działalność związana jest z szeroko rozumianą produkcją opakowań, surowców i maszyn oraz z magazynowaniem i działaniami logistycznymi.

W tym roku na powierzchni 19 tys. m 2 swoją ofertę zaprezentuje blisko 800 wystawców. Wśród zgłoszonych do tej pory firm największą grupę stanowią przedsiębiorstwa oferujące maszyny i urządzenia pakujące oraz opakowania z tworzyw sztucznych. Ponad 70 wystawców przedstawi tematykę związaną z magazynowaniem i transportem wewnętrznym. Wartym podkreślenia jest wysoki odsetek firm zagranicznych biorących udział w targach (obecnie wynosi on ponad 30%), głównie z Niemiec, Włoch, Holandii, Francji oraz z Czech.

Zakres ekspozycji podzielony jest na cztery bloki tematyczne:

1) opakowania – opakowania i pomocnicze środki opakowaniowe, materiały do pakowania i wyrobu opakowań, projektowanie opakowań;
2) maszyny – maszyny i urządzenia pakujące, do wyrobu opakowań, projektowanie maszyn pakujących;
3) logistyka – sprzęt transportu wewnętrznego, urządzenia gospodarki magazynowej, usługi logistyczne oraz
4) doradztwo techniczne.

Wydarzenia – program konferencji i seminariów

TAROPAK oprócz wymiany opinii i prezentacji produktów oferuje również bogaty wachlarz konferencji, seminariów, warsztatów i ekspozycji specjalnych. W dalszym ciągu trwają prace nad przygotowaniem programu, w ramach którego odbędą się:

· „Dzień Opakowań” ustanowiony przez Polską Izbę Opakowań;
· Wystawa pokonkursowa w konkursie Art of Packaging 2007 zorganizowanym przez miesięcznik Packaging Polska;
· Sztaplar Show – kolejna edycja konkursu wózków widłowych przygotowana przez redakcję czasopism Nowoczesny Magazyn i Logistyka a jakość;
· Opakowania na półkę – konferencja zorganizowana przez Polską Izbę Opakowań i Instytut Logistyki i Magazynowania;
· Innowacyjne rozwiązania dla logistyki – konferencja przygotowana przez EuroLogistics;
· Konferencja „Rynek opakowań biodegradowalnych w Polsce” przygotowany przez Polską Izbę Opakowań oraz
· Seminarium Pt. „ Druku etykiet na opakowaniach” zorganizowane przez Wydawnictwo Polski Drukarz.

Tradycyjnie drugiego dnia targów wręczone zostaną nagrody Złoty Medal MTP, Acanthus Aureus oraz PakStar 2008. Gościem honorowym tegorocznej edycji targów TAROPAK będzie Keith Pearson – Prezydent Światowej Organizacji Opakowań (World Packaging Organizations).

Zasady wstępu na targi

Salon odbędzie się w pawilonach 1, 2, 3, 3A,12, 15A i 15B Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi czynne będą od poniedziałku do środy od 9.00 do 17.00, w czwartek od 9 do 16.00.

Dzięki rejestracji on-line na stronie www.taropak.pl istnieje możliwość zakupu biletu nawet o 40% taniej. Równolegle z TAROPAKIEM odbędą się się targi POLAGRA-FOOD i POLAGRA-TECH – na wszystkie imprezy targowe obowiązuje JEDEN BILET WSTĘPU.

Więcej informacji: www.taropak.pl
Źródło: ''