Podczas salonu TAROPAK w Poznaniu w dniach od 21 do 24 września 2004 r. francuska spółka CEFMA zaprezentuje nową maszynę: CEFMAHANDLE H60 do mocowania samoprzylepnych uchwytów na opakowaniach wtórnych. Ten automatyczny system mocowania uchwytów, z opatentowanym ramieniem obrotowym, łatwo integruje się z liniami produkcyjnymi; ma on zastosowanie do opakowań elastycznych i sztywnych (butelki PET lub kartony typu Tetrapak), zafoliowanych lub w pudłach kartonowych, przy wytrzymałości dochodzącej do 20 Kg.

Maszyna H60 umożliwia bezawaryjną pracę w tempie około 35 uchwytów na minutę, jest też dostosowana do wielopaków butelek, kartonów z wodą, mlekiem, napojami gazowanymi, sokami owocowymi itp. Charakteryzuje ją prostota systemu mocowania (opatentowane ramię obrotowe), nakładanie mocowań w systemie pracy ciągłej, regulowanie uchwytu, automatyczna regulacja zmiany formatu.

Gama urządzeń CEFMAHANDLE jest kompletna i ma różnorodne zastosowania do opakowań zbiorczych typu pack np. z piwem w ilościach od 33 cl do 5 litrów, do puszek, konserw, opakowań proszku do prania, zestawów soków owocowych, artykułów papierowych, toreb z ziemią ogrodową, pokarmów dla zwierząt.
Uchwyty mogą być nakładane od góry poprzecznie, obejmując opakowanie, jak w przypadku H60, albo na jego górną część (inne zastosowania CEFMAHANDLE). Urządzenia stosowane są do produktów o dowolnych rozmiarach dzięki możliwości regulacji wysokości i szerokości. Przewidziane tempo pracy maszyny od 10 do 100 cykli na minutę.

CEFMA gościć będzie Państwa podczas tegorocznego salonu TAROPAK
Stoisko 8, hala 3Źródło: ''

Komentarze