Zakłady RPC Bebo Plastik opracowały innowacyjne wieczko we współpracy z Hälssen&Lyon, jednym z największych europejskich producentów herbaty. Nowa koncepcja rozwiązuje tradycyjny problem z wyrzucaniem torebek herbaty z kubków na wynos.

Badania przeprowadzone przez Hälssen&Lyon wykazują, że konsumpcja herbaty poza domem stanowi prawie 50% rynku. Sprzedaż herbaty pozostawała dotąd jednak w tyle za kawą z powodu niewygody związanej z wyrzucaniem torebek herbaty po zaparzeniu. Herbata musi pozostawać w gorącej wodzie przez określony czas, aby nabrać smaku i aromatu. Konsumenci napojów na wynos, którzy zawsze się spieszą, nie chcą czekać, aż herbata będzie gotowa, dlatego zwykle zabierają napój z torebką herbaty w kubku, pozwalając jej się zaparzyć. Dotychczas proces ten wymagał od klienta zatrzymania się w celu zdjęcia wieczka i wyjęcia torebki.

Nowa koncepcja teatogo® rozwiązuje ten problem, zatrzymując torebkę herbaty wewnątrz kubka w czasie konsumpcji. Po upłynięciu wymaganego czasu parzenia torebka z herbatą zostaje wyciągnięta z napoju do specjalnego schowka w wieczku za pomocą przymocowanego do torebki kartonika. Po wypiciu herbaty kubek wyrzuca się wraz ze znajdującą się w nim torebką. Po opracowaniu opatentowanej koncepcji wieczka firma Hälssen & Lyon zleciła RPC Bebo Plastik jego zaprojektowanie i wyprodukowanie.Projekt wymagał opracowania sposobu umieszczenia w wieczku schowka, a jego kształtu nie można było uzyskać techniką termoformowania w postaci jednego elementu. Rozwiązanie polega na produkowaniu wieczka w dwóch częściach: głównego wieczka z otworem do picia i schowkiem oraz osobno płytki, która zostaje zgrzana z wieczkiem po formowaniu. Między tymi elementami pozostawiony jest niewielki odstęp, przez który przekłada się kartonik. Oba elementy są termoformowane z PS, a na płytkę nanoszony jest nadruk z logo teatogo® jako dodatkowe oznaczenie marki.

Wieczko pasuje do większości popularnych jednorazowych kubków plastikowych lub papierowych o średnicy 90 mm. Jako uzupełnienie tego innowacyjnego projektu opakowania Hälssen&Lyon wprowadza na rynek teatogo® z jedenastoma wysokogatunkowymi mieszankami herbat.

Źródło: www.packagingdigest.com
Źródło: ''

Komentarze