Firma Technomark, zachęcona powodzeniem opatentowanej znakowarki MULTI4®, wprowadza na rynek w 2012 roku dwie nowe gamy urządzeń do znakowania.

Technomark® – coraz więcej innowacji w dziedzinie trwałego znakowania
MULTI4®, w pełni modułową gamę trzeciej generacji,
Flexmark™, gamę opartą na bazie nowej koncepcji « 2 w 1 »: przenośną do znakowania dużych i masywnych detali oraz kombinowaną (w wersji stacjonarnej + przenośnej) do znakowania wszelkich detali. Gama Flexmark™ została zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

Te dwie nowe linie urządzeń charakteryzuje intuicyjność i łatwość obsługi, solidne wykonanie, wysoka jakość i wydajność:
uproszczony interfejs użytkownika i intuicyjna nawigacja,
kolorowy monitor o dużej rozdzielczości,
nawigacja przy użyciu ikon,
nowe wzornictwo,
solidna konstrukcja dzięki zastosowaniu odlewów aluminiowych,
zwiększona szybkość znakowania – wiele znaków na sekundę,
40 MB pamięci, czyli możliwość zapisu około 20 000 plików,
możliwość podłączenia przez porty USB i Ethernet.

Firma Technomark® zrewolucjonizowała branżę techniki znakowania wprowadzając koncepcję MULTI4®* czyli jednej maszyny w 4 możliwych konfiguracjach !
przenośnej – do znakowania detali średnich i dużych rozmiarów lub do znakowania w miejscach trudno dostępnych,
warsztatowej – do znakowania detali niewielkich rozmiarów,
mieszanej – do znakowania wszelkich elementów,
zintegrowanej – do znakowania na zautomatyzowanej linii produkcyjnej.
Inteligentne znakowanie

Technomark® oferuje inteligentny sposób znakowania dzięki rewolucyjnej technice IDI®** (Intelligent Driving Impact), która pozwala zapewnić wysoką jakość i bezpieczeństwo znakowania. Technika ta kompensuje elektronicznie ewentualne przesunięcia pomiędzy znakowanym elementem i narzędziem znakującym. To rozwiązanie nadaje się idealnie do znakowania detali o nieregularnych kształtach.

Urządzenia Technomark umożliwiają szybkie i estetyczne znakowanie na wszelkiego typu materiałach, które są wytrzymałe na odkształcenia, a ich twardość jest niższa lub równa 63 HRC (takich jak tworzywa sztuczne, aluminium, miedź, brąz, mosiądz, stal nierdzewna, tytan, drewno, szkło, stal, stal zwykła lub ulepszana cieplnie itp.).
Firma Technomark® dostosowała swoją produkcję do najnowszych wymogów i norm w wielu dziedzinach działalności.

Kilka słów na temat TECHNOMARK®
Przedsiębiorstwo projektuje, wytwarza i oferuje do sprzedaży urządzenia do trwałego znakowania detali, wykorzystujące technologie mikroudarowe oraz technologie rysowania powierzchni. Działa za pośrednictwem sieci ponad 100 przedstawicieli na całym świecie.

Firma Technomark, będąca początkowo producentem standardowych maszyn znakujących, oferuje obecnie kompleksowe rozwiązania z zakresu identyfikowalności na potrzeby przemysłu.

Obecnie, jej działalność obejmuje 3 specjalności:
- trwałe znakowanie, wykorzystujące technologie elektromagnetycznego znakowania mikroudarowego oraz pneumatycznego rysowania powierzchni,
- odczyt kodów Datamatrix i znormalizowanych oznaczeń,
- rozwiązania realizowane na indywidualne zamówienie w zakresie znakowania i identyfikowalności, wykorzystujące rozmaite aspekty know-how: znakowanie, odczyt oznaczeń, zarządzanie bazami danych.


* Patent N°FR9914782
** Międzynarodowe zgłoszenie patentowe N°PCT/FR2006/001246
Źródło: ''

Komentarze