Przedsiębiorstwo RPC Bebo Plastik opracowało i jako pierwsze wprowadziło do sprzedaży termoformowane opakowanie z zabezpieczeniem gwarancyjnym do żywności, dzięki czemu firma Humana Milchunion eG zyskała stylowe i praktyczne pojemniki do swoich lodów Sanobub.

Grupa Humana Milchunion, która jest jednym z międzynarodowych liderów na rynku przetwórstwa mleka, osiąga obroty rzędu 2,8 mld Euro i przetwarza 3,3 mld kilogramów mleka. Humana Milchunion potrzebowała pojemnika, który połączyłby skuteczne zabezpieczenie produktu z łatwym otwieraniem dla wygody konsumentów. Jednocześnie ważną kwestią była potrzeba ograniczenia kosztów, dlatego rozwiązanie musiało być dostosowane do istniejących linii konfekcjonowania w firmie Humana.Przedsiębiorstwo RPC Bebo Plastik, współpracując ściśle z firma Humana i jednym z jej dostawców maszyn, uważało, że opakowania termoformowane oferują szereg praktycznych zalet w porównaniu z innymi rodzajami opakowań. Są one lżejsze od wszelkich opakowań formowanych wtryskowo, a materiał polistyrenowy zapewnia doskonałą odporność na uderzenia w temperaturach głębokiego mrożenia.

Zabezpieczenie gwarancyjne ma postać kanalika biegnącego wzdłuż krawędzi pojemnika, który po założeniu wieczka działa jak plomba. Odrywając znajdującą się w kanaliku płytkę konsument lamie „plombę”, aby otworzyć wieczko. Pojemnik zdobi dodatkowo opasująca go kolorowa etykieta.

Źródło: RPC
Źródło: ''